Autor Zpráva
marvays
Profil
Řeším problém.
Připravuju tmavou šablonu stránek a chci tam použít border-bottom: 2px groove #46444457;
Ale te´d jsem zjistil, že ve firefoxu to vypadá úplně jinak než v chrome. Jak se stím vypořádat elegantně?

Chrome


Firefox


PS: V IE to vypadalo uplně hrozně. Tam ale stačilo změnit barvu z poloprůhledné na plnou šedou a bylo to v pořádku. Ovšem FF je úplně jinde.
Kcko
Profil
#46444457 Hex barva má 6 čísel
Mlocik97m
Profil *
Kcko:
presnejšie 6 v RGB mode, a 8 v RGBA mode.
Trejpa
Profil
marvays:
Stejné barvy s průhledností dosáhneš takto:
border-bottom: 2px groove rgba(70,68,68,0.33);

Ovšem hodnotě groove volí odstíny zadané barvy každý prohlížeč po svém. Trváš-li na konkrétní barvě, použij hodnotu solid. Případný přechod získáš kombinací více rámečků vedle sebe (outline, padding, :after).

Border-style
marvays
Profil
No, kdybych ji měl na světlém pozadí, tak by to asi nevadilo. Ale jelikož dělám vše obráceně, tak mi přijde, že to je obrovský rozdíl.
Halamus
Profil *
Další možnost, můžeš použít obrázek na pozadí, nějak takhle:
Odkaz
Pokud zvolíš formát PNG, tak s průsvitností není problém.
Trejpa
Profil
marvays:
Na efekt groove s přesně zadanou barvou můžeš využít pseudoelement ::after a jemu přiřadit dvě nezávislé barvy do horního a spodního rámečku, případně i třetí do pozadí.

Živá ukázka
marvays
Profil
Téměř výhradně používám border na spodnís traně prvku. Co kdybych to dělal takhle? Živá ukázka


A nebo to vyřešit jen jedním ::after Živá ukázka . . . to by ale znamenalo, že tam, kde to chcu použít, tak musím mít prvek s nějakou class, abych to mohl přesně umístit, žejo? Skončí mi vkládání stylu přímo do prvku.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0