Autor Zpráva
repporello
Profil *
Ahojte,

Je nejako možné nastaviť, keď mám inline zoznam , aby sa každé nasledujúce LI zasunulo pod to predchádzajúce?

Nech skúšam ako skúšam, vždy mi to dopadne takto:



&:not(:first-of-type) {
    margin-left: -2rem;
    padding: 0 1.2rem 0 2.4rem;
}

Ďakujem
pcmanik
Profil
repporello:
Nastav im position: relative; A postupne znižuj z-index.
Tj. Položka 1 bude mať z-index: 4, položka 2 z-index: 3, položka 3 z-index: 2 a položka 4 z-index: 1
repporello
Profil *
pcmanik:
Dík, ale nedá sa to nejako zautomatizovať? Lebo môže sa stať, že tam tých položiek bude 100.
blaaablaaa
Profil
repporello:
Na tohle je css kratke, takze bud to lze castecne zautomatizovat v preprocesoru (s danym max konecnym poctem prvku) nebo z-index nastavovat pomoci js.
RastyAmateur
Profil
A nešlo by to prostě jen obrátit? Že by se ty položky rovnaly vpravo a celý ten seznam by se pak zarovnal nalevo. Jediné, co by byl problém, že v DOMu by musely být také naopak (tj. první by byla položka 4 a poslední položka 1), což už je ale asi trivialita. Případně s flexama se dají udělat všelijaké blbosti...
Kajman
Profil
Případně může být z-index přímo vepsaný do atributu style při generování seznamu.
Kcko
Profil
RastyAmateur:
A ve flexu by jsi tohohle chtěl docílit jak jako?

Řešení jsou jen 3:
1) Javascriptem dosadit z-index
2) Dosadit z-index inline-stylem
3) V preprocessoru si vygenerovat větší množství položek a inkrementovat z-index (nemusíš ani dělat v preprocessoru, můžeš si to vygenerovat někde bokem JS / PHP a do CSS souboru vložit).

(JS řešení: jsbin.com/yukicecide/edit?html,css,js,output
RastyAmateur
Profil
Kcko:
Byl to jen nápad, že pomocí flex-direction: row-reverse; by to možná mohlo jít prohodit tak, aby nemusel otáčet ty elementy v DOMu.
Každopádně k tvému seznamu přidám bod 4) obrátit ten DOM a vyřešit to čistým csskem (ukázka)
Tomášeek
Profil
RastyAmateur:
Změna pořadí položek v HTML kódu, jen kvůli tomu, že se mají obráceně překrývat, je nesmysl. HTML se tvoří dle logiyk dokumentu, ne podle zamýšleného vizuálního zobrazení.

repporello:
Možností je více, nejsnažší z nabízených je inline styl při generování položek. Pokud je generuješ v cyklu, nastavuj z-index na hodnotu třeba 100-$i, kde $i bude index položky (rostoucí, čili z-index klesající). Pokud může být položek ještě více, odečítej třeba od dvoustovky.
Kcko
Profil
RastyAmateur:
Zajímavé, ono to nakonec jde snadno (upravené tvoje řešení)
jsfiddle.net/nqyeaw6g/6
pcmanik
Profil
Kcko:
V Safari aj Chrome sa mi to zobrazuje ako na obrázku v[#1].
Tomášeek
Profil
Kcko:
Mno, popravdě, nevidím tam nic, co by mělo způsobit chtěné chování. Nezapomněl jsi na něco? :-)
Kcko
Profil
pcmanik, Tomášeek:
Ano, protože jsem idio* a topic jsem vůbec nečetl, podíval jsem se na obrázek a myslel jsem, že to je chtěný výsledek, radši už jdu dneska spát :-)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0