Autor Zpráva
DanielB
Profil *
Dobrý den.
Používám material design light (zmiňuji protože se rozbijí styly pokud vložím další element) a chtěl jsem nastavit více pozadí na jeden element.
Jedno pozadí je ikonka, která je průhledná a druhé pozadí je šachovnice, a já bych chtěl udělat aby se šachovnice opakovala avšak ikonka nikoli. Jak tohoto docílit?
Moje vlastní styly na div:
background: url('ikonka.png'), url('šachovnice.png'); background-size: contain; background-repeat:no-repeat;
(názvy souborů jsem zkrátil, pro jednoduchost)
Předem děkuji.
Tomáš123
Profil
DanielB:
Skús si to vyhľadať. Pri nastavovaní background-image si použil na oddelenie čiarku.
DanielB
Profil *
Tomáš123:
Mě tento kód funguje, mě jde o to, že chci aby se ikonka neopakovala vůbec ale šachovnice ano (x,y). Tento kód který jsem sem napsal funguje, ale nevím jak dál
Keeehi
Profil
Stejně jako máš dva zdroje, můžeš nastavit i dvě opakování. Stačí oddělit čárkou.

DanielB:
Používám material design light (zmiňuji protože se rozbijí styly pokud vložím další element)
To nebude tím. Jen jsi to zřejmě vkládal na nevhodné místo.
Trejpa
Profil
DanielB:
Při nastavovaní vlastnosti background-image jsi použil na oddělení čárku. Proč to nezkusíš i u vlastnosti background-repeat?
DanielB
Profil *
Trejpa:
Děkuji.
Nejdřív jsem se trošku zalekl, jelikož editor tam zobrazuje warning ale fungovalo, děkuji.

Keeehi:
To nebude tím. Jen jsi to zřejmě vkládal na nevhodné místo.
Já jsem tím chtěl říct že mi jaksi nefungovalo vložit element dovnitř, musel bych ho dlouho stylovat.

Každopádně děkuji, nevěděl jsem že můžu opakovat hodnoty u repeat.
Keeehi
Profil
DanielB:
nevěděl jsem že můžu opakovat hodnoty u repeat.
Kdyby nešlo každé vrstvě nastavovat parametry samostatně, tak by to vícenásobné pozadí nemělo moc smysl. Opakovat to můžeš u všech* background-* vlastností.

* Možná ne úplně u všech ale u většiny určitě ano.
DanielB
Profil *
Keeehi:
Děkuji. Já jsem totiž to vícenásobné pozadí dříve brával jako back-up, při chybějícím obrázku (podobně jako například font), a proto jsem nevěděl zda mohu použít více parametrů kromě background-image či v rámci background.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0