Autor Zpráva
Yuhů
Profil
Mám cizí web s velkým CSS souborem. Potřeboval bych nějak zjistit, co z toho souboru můžu bez obav smazat, protože to není použito nikde v HTML ani js kódu.

Neznáte prosím nějaký nástroj, který by to dokázal?
Yuhů
Profil
Zatím nejlepší je nástroj www.jitbit.com/unusedcss
Kajman
Profil
Určitě to nemůžeš používat bez obav. Změny javascriptem to ignoruje.

Jednoduchá html stránka pro test
Odkaz

Moc si nedokážu představit, že něco bude funkční na dynamické stránky (změny na straně klienta i serveru).
Str4wberry
Profil
Mně se asi nejvíc osvědčila tato funkce v prohlížeči a ručně proklikat co nejvíc případů užití.

U JS to už tak z principu nejde moc automatisovat, pokud tedy k webu neexistují kompletní automatisované testy, co by web dokázaly kompletně proklikat :-)
Yuhů
Profil
jaká "tato funkce" v prohlížeči?
Str4wberry
Profil
Je na to záložka Coverage v DevTools:



Když si potom zapneš nahrávání a budeš procházet web, označí se (ne)použité styly a scripty:

RastyAmateur
Profil
Str4wberry:
Perfektní na článek na jecas, určitě ocení mnoho vývojářů :-)
Yuhů
Profil
Str4wberry:
neznal jsem, díky
Kcko
Profil
K nepoužití. V případě rozsáhlejšího webu si nemůžu dovolit nekliknout na každou stránku, na každé modální okno, udělat jakoukoliv interakci, aby se mi vyřadil nějaký CSS.
Radši pár kB css navíc, než pak zjištovat, že mi ten styl chybí a já jsem to opomněl.
Mlocik97
Profil
Kcko:
Existujú spôsoby ako nechať otestovať či daný CSS sa použije v budúcnosti po interakcii užívateľa alebo nejakom evente (napr. zmena pozadia po šiestej hodine večer)
snáď jediný problém môže robiť, ak zdrojaky meníš za behu skrz napr. replace.string()
Yuhů
Profil
Kcko:
Souhlasím, že pár kB navíc je lepší než riskovat nějakou nefunkčnost. Já se ale zrovna zajímám o web, kde je těch podezřelých kB navíc několik stovek. CSSko velikosti 300 kB už si o nějaké prořezání říká, i kdyby to mělo občas něco rozbít.
Yuhů
Profil
Str4wberry:
Nevíš, jestli ten červeno-zelený soupis stylů z Coverage nejde nějak vyexportovat? Mně se to nijak nedaří.

Je to vždycky jen pro jednu stránku, že? Neumí to nahrávat více stránek za sebou. Takže sjednocení použitých stylů z různých URL bych si stejně musel někde spočítat, že jo?
tttt
Profil *
Yuhů:
Vyexportovat by to mělo jít od verze 73, viz developers.google.com/web/updates/2019/01/devtools#coverage
Kcko
Profil
Yuhů:
Ano to asi ano. Nicméně online nástroj bude lepší než tenhle ruční polotovar, i když jsem se o něm rád dozvěděl.
Nebo bych si nechal filesystem zkontrolovat nějakým taskem skrze GULP / WEBPACK, určitě bude hafo pluginů, které Ti to prolezou a vypíší kompletní report.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0