Autor Zpráva
bazz
Profil
Ahojte, nějak se mi to nedaří najít ale bude to určitě snadné.. chtěl bych v souboru *.css definovat hodnoty pomocí proměnné načtené ze souboru.

#obdelnik
{
   width: 200px;
   height: 100px;
   background: #777777;
}

a hodnoty délky a šířky načítat jako nějaké proměnné...

#obdelnik
{
   width: "sirka";
   height: "vyska";
   background: #777777;
}
blaaablaaa
Profil
bazz:
Buď lze použít nějaký preprocesor, který proměnné podporuje (SASS, LESS), což je správné řešení.

Případně lze použít CSS proměnné ( var() - CSS: Cascading Style Sheets | MDN), ale bez podpory v IE, nebo css generovat třeba v PHP (což ani jedno není dobrý nápad).
Keeehi
Profil
bazz:
V klasickém css to nejde. Tedy jde ale není to úplně standard. Pokud to chceš pro vývoj pak můžeš použít nějaký preprocesor (less, sass a další) který ti používání proměnných umožní a jehož vystupem je nakonec css, které už ty hodnoty bude obsahovat.
bazz
Profil
blaaablaaa:

var(--sirka);
var(--vyska);

#obdelnik
{
   width: var(--sirka);
   height: var(--vyska);
   background: #777777;
}

tohle bude v css to jsem našel ale jak tu hodnotu definovat? Dejme tomu že mam sirka.txt kde bude zapsano 100px, a vyska.txt kde bude 200px jak to načíst z toho souboru do proměnné var(--sirka)?
blaaablaaa
Profil
bazz:
Takto to nepůjde, v CSS existuje import, zkus, jestli v něm může být definice těch proměnných www.w3schools.com/cssref/pr_import_rule.asp

Ale jak jsem psal, není to správné řešení a odstřihneš tím znatelnou část svých návštěvníků, kterým to fungovat nebude!
Kcko
Profil
bazz:
Podívej se radši na SASS / LESS
bazz
Profil
ahoj znova... možná prasečina ale funguje a určitě tím nikoho neodstřihnu

<?php
$soubor_vyska = fopen("./vyska.txt", "r");
$vyska=fgets($soubor_vyska);
$soubor_sirka = fopen("./sirka.txt", "r");
$sirka=fgets($soubor_sirka);
$soubor_graf = fopen("./graf.html", "w");
fwrite($soubor_graf, "<div id='graf' style='width:".$vyska."; height:".$sirka."; background-color:blue;'>graf</div>");
fclose($soubor_graf);
echo "<div id='graf' style='width:".$vyska."; height:".$sirka."; background-color:blue;'>graf</div>";
?> 

<iframe src="graf.html" scrolling="no"></iframe>

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0