Autor Zpráva
andynewcastleth
Profil
Zkoušel jsem nespočet nástrojů, které testují mobilní weby. Včetně "Mobile-Friendly Test - Google Search Console". A naprosto vždy projdu s úspěšným testem = web je mobilní, žádné problémy.

Jenomže mám web vložený do Google Search Console (Dříve webmaster tools) a ta mi neustále hází chyby. A Google mi neustále posílá emaily, že web NENÍ mobilní!

Samozřejmě jsem zkoušel "Validate fix", což vždy trvá 24 - 48 hodin a následně mi to vyhodí "Validation Failed". A stejné chyby jako předtím.

www.stavebnimichacky.cz

blaaablaaa
Profil
andynewcastleth:
Po kliknutí na chybu se zobrazí stránky, kterých se to týká. Občas mi to házelo false-positive hlášky, ale po ověření vše v pořádku.
Taky se podívejte, jak google stránku vidí, není možné, že by nenačetl nějaké styly apod.?
andynewcastleth
Profil
blaaablaaa:
Ano, on mi vypíše v podstatě všechny podstránky webu. Týká se to celého webu.

Tady jsem si například rozkliknul jednu z těch stránek (která selhala mobilní test):




Ale když kliknu na test, tak vyjde OK:

A vše se zdá být OK (jako vždy jako v každém testu).




Jenomže tak je to pořád. Všechny testy mi vždy vyjdou OK. Web je mobilní. Tady ten live test je mobilní.

Ale přesto mi další Validation failed. A opět mi ráno přišly další chyby ze Search Console = protože dle ní web není mobilní.

blaaablaaa
Profil
andynewcastleth:
Na jednom webu nám to takhle taky chvíli dělalo, ověřili jsme, že je vše ok a po nějaké době chyba sama zmizela.
andynewcastleth
Profil
Pravda je, že web jsem na mobilní verzi převedl na konci minulého týdne/začátku tohoto týdně. Možná to chce počkat???

Na druhou stranu je toto můj první mobilní web a nevím, jestli tam není nějaká očividná chyba? Například špatně nastavený viewport, který celou mobilní verzi zničí....nebo já nevím....nikdy jsem ještě mobilní web nedělal. Proto mi tak vadí, že Google můj web odmítá. Protože je to má zpětná vazba, že jsem ten web udělal dobře/funkčně správně a že jsem uspěl... . Kdyby to byl můj stý mobilní web a věděl jsem, že mobilní weby umím dělat, tak bych to svedl na líného Google Bota nebo něco... .
Beavis
Profil
andynewcastleth:
Převedl jsem 2 projekty na mobile-friendly verzi a tahle chyba mi zmizela asi po 14 dnech. Takže bych tomu dal chvíli čas.
andynewcastleth
Profil
Beavis:
Díky za zkušenost!

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0