Autor Zpráva
petr
Profil *
Ahoj, mam dva divy vedle sebe o velikosti 100px x 100px.
V tom levém divu je další div s velikostí 100px x 100px a má nastavené pozadí. S tímto pozadím otáčím cca o 180 stupňů. Jelikož je to ale čtverec tak pozadí zasahuje do vedlejšího divu. Poradí někdo jak to v css nastavit? Díky
Tomášeek
Profil
petr:
Ukaž.
petr
Profil *
Živá ukázka
Prostě ten div který má nastavené to pozadí se při otáčení (jelikož je obrázek hranatý a já ho otáčím kolem své osy) přesahuje do toho vedlejšího divu. Jedná se v ukázce o oranžový div který zasahuje všude kolem sebe. Chci to nastavit aby se držel pouze v tom divu. V ukázce je použitá barva pozadí ale já mám obrázek na pozadí.
Tomášeek
Profil
petr:
Overflow.

Jeden z důvodů, proč jsem chtěl vidět ukázku, byl, že jsem chtěl vidět, co kde přetéká při otočení čtverce o 180 stupňů :-)
petr
Profil *
Overflow co a kam?
Tomášeek
Profil
petr:
Asi k tomu elementu, ze kterého jeho potomci přetékají, ne? Máš v ukázce dohromady 3 divy, myslím, že možností není tolik a snadno si to vyzkoušíš. Odpověď znáš.
petr
Profil *
Ptám se, jelikož nic z toho nefunguje

#div3 {  overflow: scroll;}
#div3 {  overflow: hidden;}
#div3 {  overflow: auto;}
#div3 {  overflow: visible;}
Tomášeek
Profil
petr:
Tak si poposedni, možná si zkus přečíst znovu [#6]. Nebo se aspoň zamyslet, co ten overflow dělá, jak funguje, jaká je správná hodnota a na jakém elementu.
petr
Profil *
Fakt nevím, kašlu na to nemám na to celý den, udělám to nějak jinak.. Ale i tak díky.
RastyAmateur
Profil
Tomášeek:
Asi k tomu elementu, ze kterého jeho potomci přetékají, ne?

Přetéká #div3 (potomek #1) z #div1 (rodič #3), ne? Jestli se raději vykašleš na tohle, tak chci vidět, co budeš dělat dál...
#div1 {  overflow: hidden;}

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0