Autor Zpráva
barkel
Profil
Kúpil som si na envate šablónu. Bola krásna ukážky šablóny boli v EN lenže moj web je v SK jazyku takže tam používam diakritiku.

Šablóna používa google font Halant ktorý nepodporuje diakritiku (obsahuje síce záražku latin extended ale nepodporuje ju správne) takže teraz neviem čo s tým.

Snažil som sa nájsť vizuálne podobný pätkový font s podporou Slovenskej (Latin Extended) diakritiky a na moje prekvapenie som taký aj našiel... upravil som CSS na nový font. No čo čert nechcel ten font bol pri rovnakom font-size omnoho vačší takže "fajn"

Čo s tým? Dá sa celá font family nejako percentálne zo-zooomoutovať? Aby som nemusel prerábať celé CSS? Alebo viete o nejakom inom riešení. Lebo jediné čo ma napadá je kúpiť inú šablónu (výberom tejto som zaboil asi 2 hodiny)
Keeehi
Profil
barkel:
Záleží to na tom, zda je ta šablona udělaná tak, že velikosti jsou počítané relativně k velikosti rodičovského prvku, nebo jsou zadané absolutně. Můžeš zkusit použít
body {
 font-size: 4px;
}
Pokud je to relativní, všechny texty by se měly hodně zmenšit. Pak už stačí jen najít hodnotu, která ti bude vyhovovat. Pokud se to nezmenší, budeš muset upravit celou šablonu nebo si najít jinou. Nemuselo by to být až tak tragické, zkus si font-size v tom css vyhledat a zjistíš, na kolika místech bys to musel upravovat.
barkel
Profil
Keeehi:

Ďakujem za tip, akurát tá šablóna používa viacero fontov a zmenšiť potrebujem len ten ktorým nahradím Halant. Keby som zmenšil font globálne tak by zase tie ostané boli maličké.
Tomášeek
Profil
barkel:
Nic jako "zmenši jen ty elementy, kde je font XXX" v CSS není. Musíš pracovat s konkrétními elementy, které mají ten font přiřazený. Pokud je CSS napsané aspoň trochu rozumně, mělo by se jednat o pár výskytů, nikoliv přepsání celého CSS.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0