Autor Zpráva
jackpudn
Profil *
Ahoj,
zajímalo by mě proč se area "extmb" tak moc roztáhla?
Zde je ukázka: ballls.8u.cz/spatne.html

a zde je doprovodný obrázek: imgur.com/HYPlwW2


to má na svědomí grid-template-rows? vyzkoušel jsem hodně možností, ale netuším kde je problém.
ttttt
Profil *
jackpudn:
to má na svědomí grid-template-rows?

Ano, konkrétně "... extmb ... ...". To do gridu přidá 5. řádek, který se v layoutu projeví jako mezera mezi obsahem a patičkou. Firefox (a možná i jiné prohlížeče) má v nástrojích pro vývojáře možnost ladit grid. Je to trochu schované: Inspector → Layout → Grid.
jackpund
Profil *
ttttt:
má v nástrojích pro vývojáře možnost ladit grid
našel jsem to ale nikde tam nevidím možnost to ladit. je tam jenom display line number, display area names a extendet lines....
tttttttt
Profil *
Mám tam ještě u Overlay Grid checkbox pro div#gridbox, po jeho zaškrtnutí se mi zobrazí na stránce grid a ve vývojářských nástrojích jeho nákres. Ladit je možná silné slovo, měl jsem na mysli, že si dokážeš zobrazit, jak se grid vykresluje.
jackpudn
Profil *
tttttttt:
Ladit je možná silné slovo, měl jsem na mysli, že si dokážeš zobrazit
aha, jo to vím, ale jak to mám nastavit aby tam nebyla mezera?
Já jsem to vyřešil tim že jsem vytvořil prázdný div (nic) a dosadil ho vedle.
"... extmb nic ..."
ted už tam neni mezera. Ale jak bych to vyřešil bez dalšího divu jen s "... extmb ... ..."?
Tomáš123
Profil
jackpudn:
Ten riadok môžeš z mriežky úplne odstrániť:
grid-template-areas: "... header header ..." "... mess mess ..." "... menu obsah ..." "... extmb obsah ..." "... ftr ftr ...";

Na takéto rozloženie ti netreba grid. Presne rovnako to môže vyzerať s floatom.
jackpund
Profil *
Našel jsem to, ale nikde tam nevidím mi

Tomáš123:
Ten riadok môžeš z mriežky úplne odstrániť:
Nemůžu. Protože v menším rozlišení bude menu nad main a extmb bude pod main. Takhle sem to měl vymyšlený původně. Ke konci sem to pořešil jinak takže bych ho mohl vynechat, ale i tak mě zajímá co bych měl dosadit za hodnotu do gtid-template-row.... Proč se ten pátý řádek tak roztáhnul když tam nic není?
ttttt
Profil *
jackpund:
O gridu toho moc nevím, domýšlím. Výška řádků je nastavená grid-template-rows: auto;, což nastaví výšku řádku na největší min-height z elementů na řádku. Výška elementu extmb je cca 500 px, je přiřazený na dva řádky (4. a 5.). Jeho příspěvek do min-height se rozpočítá mezi oba řádky rovnoměrně, každý dostane 250 px. Pak přijde obsah a roztáhne 4. řádek tak, že se tam extmb vejde celý, ale pátému řádku už zůstane výška 250 px.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0