Autor Zpráva
zimmi
Profil
Zdravím Vás,
mám následující problém: Na webu mám mnoho fotek (většinou u každého článku), kterým bych chtěl udělat místo obyčejného borderu nějaký grafický "rámeček". Sehnal jsem si tedy obrázek, který se ke ztvárnění rámečku výborně hodí, ale nesměl by se opakovat (nic jako repeat-y,repeat-x).
Jak to mám vyřešit?
*Čvachta*
Profil *
Ukaž ten obrázek!
zimmi
Profil
http://misulinek.wz.cz/obrazek.png
Otočím to o 180°, takže tohle bude nahoře obrázku. To černý pozadí taky zmizí.
Jak to teda vyřešit s tou rozdílnou šířkou?
*Čvachta*
Profil *
Jenom nahoře? Dole ne? Myslím, že bez problémů. Počkej, udělám to.
*Čvachta*
Profil *
Pochopil jsem, že se musí roztahovat podle šířky obrázku? Jesli jo, bez dalších značek (div,či span) se neobejdu.
zimmi
Profil
*Čvachta*: Přemýšlel jsem o tom, že pokud ten obrázek udělám dostatečně dlouhý (dejme tomu 300 400px, větší obrázky nedávám), tak se tam ta hlavní část, tj. prostředek, vždy vejde a půjde vidět. A span či div nahradím horním paddingem.
Jdu to vyzkoušet.
Petra
Profil
zimmi na dlouhej obrázek se vykašli, vždyť je jednobarevnej, tak dej tu tmavě zelenou jako pozadí toho spanu.
zimmi
Profil
Aha, problém je teď s píš v tom, dostat ten obrázek na bílý pozadí.
zimmi
Profil
Petra: Pak ale může nastat situace, že budu mít obrázek 2x větší než ten, který mu chci dát jako rámeček, což pak bude vypadat přinejmenším blbě.
A tu tmavě zelenou dát nemůžu, bo se mi vůbec nehodí do krámu.
Petra
Profil
V tom případě asi nechápu, čeho chceš docílit. Já to chápu tak, že chceš obrázek a nahoře zelený pruh s tím ornamentem. Když bude obrázek širší, rámeček se prodlouží do stran o tu zelenou část, ornament zůstane na místě, vprostředku. To, že se ti nehodí, aby to pokračovalo zelenou, to už nechápu vůbec. Jestli ti vadí, že by byla zelená i na pozadí obrázku, tak img{background:#fff}
zimmi
Profil
Petra: Nepochopili jsme se, ale to nevadí, protože jsem právě zjsitil, že by to vypadalo blbě s tím ornamentem.
Mistr
Profil
A co řešení, kdy by rámeček měl vždy černé pozadí a tenhle



zimmiho obrázek by se dával jen na střed rámečku pod obrázkem.
Mistr
Profil
Aha, pardon, teď jsem tady asi popsal řešení kolegyně Petry, co?
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0