Autor Zpráva
Niky2020
Profil
Zdravím,
potřebovala bych udělat to, aby se určitý text, který přesahuje nějaký blok, zobrazoval pouze v tom bloku (tedy nějakou vlastnost ve stylu "co se nevejde do rámečku, vůbec nezobrazuj") a nebo aby se nezobrazoval vůbec. Potřebuji ale aby na ten blok fungoval hover ("display: none" mi tedy nepomůže) - po najetí na ten modrý rámeček se má zobrazit okno s textem - ingrerdience a lorem ipsum).

Samozřejmě mě napadlo udělat i "opacity: 0;", ale potíž je v tom, že pokud najedu pod ten modrý rámeček, tak hover funguje také (- je tam ten text) - což nemá - chci aby fungoval jen po najetí na ten modrý rámeček. Toto by se dalo použít v případě že bude nějaká ta vlastnost, která text mimo blok schová.
(ten modrý rámeček být modrý nemusí - nebude vidět, mám pod ním něco jiného - je to jen pro lepší vysvětlení :D )

Také mě napadlo zmenšit písmo na 0px a tím pádem by se daný text zkrátka nezobrazoval, ale po změnění text bůhvíproč zůstává stejný (zkoušela jsem k tomu i dát "!important" a pořád nic).

Prosím o radu a děkuji :)

Nešel mi sem vložit obrázek, tak ho máte zde: prnt.sc/tbprms
RastyAmateur
Profil
Tak tomu absolutně nerozumím. Zkus jednoduše popsat, čeho chceš docílit.

... určitý text, který přesahuje nějaký blok, zobrazoval pouze v tom bloku (tedy nějakou vlastnost ve stylu "co se nevejde do rámečku, vůbec nezobrazuj") ...
... Toto by se dalo použít v případě že bude nějaká ta vlastnost, která text mimo blok schová.
K tomu slouží vlastnost overflow (konkrétně hodnota hidden).
Keeehi
Profil
Niky2020:
Rozumět je ti bohužel opravdu špatně.
Jinak obecně platí to co psal RastyAmateur, pokud máš nějaký prvek s danými rozměry a v něm dlouhý text, tak pomocí overflow: hidden; docílíš toho, že přetékat nebude, ale ořízne se na hraně toho prvku.
Jinak kdybys nám se dala odkaz přímo na stránku, tak by to bylo milionkrát lepší než obrázek.
Niky2020
Profil
RastyAmateur:
Ano! overflow, to je přesně to, co jsem potřebovala, děkuji moc :)
Bubák
Profil
Popis mi přijde zmatený, nerozumím popisu problému.

Pravděpodobně děláš web (absolutním) pozicováním, což vůbec není dobrý nápad.
Podle mého, namísto overflow: hidden; by bylo vhodnější použít třebas inline-blok, ten se přizpůsobí podle výšky a délky textu, barva pozadí podle potřeby.
Odkaz
Živá ukázka

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0