Autor Zpráva
anon
Profil *
Ahoj, když připojím soubor písma uložený přímo na webu pomocí

@font-face {
        font-family: "Symbol"; /* Segoe UI Symbol */
        src: url("seguisym.ttf") format('truetype');
    }

zobrazí se dobře ve Firefox i IE, akorát v prohlížečích založených na webkitu (Chrom...) mi místo české abecedy zobrazí jakési řecké znaky:

Musím to sem dát obrázkem, protože když to zkopíruju z toho webu sem, zkopíruje se to normálně!!! Ano, myslím z té stránky v prohlížeči! Zobrazuje to co výše, zkopírovaný maglajz dá:

Příliš žluťoučký kůň úpěl ďábelské ódy

Font je stažen z této stránky: onlinewebfonts.com - pokud jej připojím "na dálku" pomocí jejich url, chromy to zobrazí správně.

Má někdo názor na to, jak by to bylo možné? (Omlouvám se, jestli to nepatří pod CSS.)

Abych předešel dotazům: čeština mi funguje - je nastavená takto:
<html lang="cs">
  <head>  
     <meta http-equiv="content-type" content="text/html; charset=UTF-8"> 

Mám ještě jeden příbuzný dotaz: když připojím .ttf font z style.css, na PC se načte, na Androidu ne. Tam musím dát výše uvedené připojení do hlavičky stránky - až pak to jeho prohlížeče vezmou...

Dělám něco špatně?

Díky případně za uvedení na pravou cestu :-)
Keeehi
A co říká konzole?
Nebo ideální by bylo kdyby si nám sem dal odkaz přímo na tu problémovou stránku.
anon
Profil *
Keeehi:
Díky za tip na konzoli; první problém vyřešen. I na tom PC nedělalo dobrotu, že jsem to měl v style.css - když jsem to odkázal přímo z hlavičky stránky, tak to fachčí!
Takže už zbývá jen ta "dvojka" (Android)?
Stránku na hostingu nemám, teprve se učím, ale ten druhý dotaz by asi neměl záviset na konkrétním provedení?
Keeehi
S tím androidem těžko říct. Co bylo za problém v prvním případě si nenapsal (může to mít souvislost), jaké máš prostředí také ne (když to nemáš na hostingu tak jak k tomu z mobilu přistupuješ), takže poradit si budeš muset spíš sám. Co stojí za zmínku a mohlo by ti pomoct je to, že se dá android propojit s PC a debuggovat to z něj.
anon
Profil *
Keeehi:
Jo, chápu, neulehčuju to. Díky za odkaz - testuju!
Kajman
Můžete si i porovnat http hlavičky mezi fungujícím a nefungujícím serverem, když vrací soubor s fontem.

Osobně bych doporučil raději formát woff2 (pokud nepotřebujete font i ve starých explorerech).

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0