Autor Zpráva
ronan
Profil
Dobrý den!
Na stránce http://ronan.ic.cz/index2.php se v Mozille a IE zobrazuje vše správně a stejně, ale pokud si to otevřete v Opeře, uvidíte, že se část borderu u hlavičky a menu nezobrauje. Poradí někdo, čím to?
Napadlo mě, že by to mohlo být šířkou levého borderu, který posunuje celou hlavičku i menu mírně doprava, a tím pádem už nezbyde místo na pravý border. Snažil jsem se to nějak opravit, ale bez úspěchu.

Mohl by někdo vložit ošetřený kód nebo mi vysvětlit, kde je chyba?

Zároveň chci poprosit o kritiku webu (nechci zakládat další thread, ve kterém bude stejnak odkaz na stejnou stránku). Sice jsou to, dá se říct, mé první stránky, ale přesto bych nerad četl odpovědi jako "napoprvý dobrý", tak si neberte servítky:D. Ještě se na tom bude hodně měnit, ale přibližně takhle by to mělo vypadat.

Díky.
peta
Profil *
ronan
body {position:relative}
a ukoncit floatovani spravne, jak ma byb clearem

Jinak se an Operu vykasli, ten prohlizec na webu nema budoucnost.
Oswald
Profil
ronan
Zřejmě nějaký bug osmičky, ve verzi 9 technical preview 1 je to jak má být.
*Čvachta*
Profil *
peta

Jinak se an Operu vykasli, ten prohlizec na webu nema budoucnost.
Co to meleš?!
Dero
Profil
*Čvachta*: To je peta, jeho komentáře se nekomentují.
ronan
Profil
peta
Díky.

S tvrzením že Opera nemá budoucnost bych nesouhlasil, ale fakt je, že ten prohlížeč nemám rád. Způsobuje mi hodně problému, když pro něj "ladím" stránky. Možná je to tou neprofesionalitou kódu, ale pochybuju. Po IE mi způsobuje nejvíce problémů, naopak nejoblíbenější je u mě Mozilla.
ronan
Profil
Chybu se mi nepodařilo opravit:(. Můžete někdo vložit tu konkrétní opravu? Position: relative; jsem do body vložil, ale že by se něco změnilo;)... Soubor se styly je zde: http://ronan.ic.cz/style2.css
habendorf
Profil
Takže začal bych tím, že bych všechny li v menu obalil tagem ul.
Dál tam hrozně motáš #menu li a #menu a, oboje floatuješ, navíc se pokoušíš floatovat inline prvek <a>, kterému se taky pokoušíš dát šířku. Dej tohle do pořádku, pokud nepomůže, budeme pokračovat.
ronan
Profil
habendorf
Koukám, že ten můj amatérský kód asi musí vypadat jako pěkná prásárna:). No, pokusil jem se udělat to, co jsi mi řekl. Ve výsledku to vypadalo tak, že z

#menu a {
color: rgb(41,171,49);
font-weight: bold;
width: 120px;
height: 30px;
float:left;
}

se stalo pouze

#menu a {
color: rgb(41,171,49);
font-weight: bold;
}

a zbývající width: 120px; height: 30px; float:left; se přesunulo do #menu li.

Seznam jsem obalil <ul>. Problém ale v Opeře zůstává a navíc se to zhoršuje o to, že při najetí myší na položku menu se její background nezvýrazní, zvýrazní se pouze background textu (odkazu). To způsobilo to, že jsem ubral ty tři věci width: 120px; height: 30px; float:left; z #menu a.

Přestávám sice věřit, že se v tom, co jsem právě napsal, někdo vyznáte, ale snad jo:)
ronan
Profil
Oswald
Promiň, tvůj příspěvek jsem přehlédl. Je to možné? Ten kód se mi zdá docela jednoduchý na to, aby mohl špatné zobrazování stránky způsobit nějaký bug v Opeře.. Na druhou stranu bych tomu ale docela věřil a docela by mě to potěšilo, protože alespoň vím, že v příští verzi Opery to bude opravené..
Oswald
Profil
ronan
Já jsem se zase předtím nepodíval na ten HTML kód :-) Je tam dost chyb, takže nevím. Určitě bych ty chyby opravil, třeba to pak bude i v Opeře ok. Každopádně v té devítce je border tak, jak jsi zamýšlel.
ronan
Profil
Chyby v HTML jsem opravil a zbyly pouze 2, u kterých jsem si téměř stoprocentně jist, že problém nezpůsobují.

V CSS nejspíš chyby přetrvaly, ale tam si zase myslím, že příčinou problému nejsou chyby, které je schopen odhalit validátor:o.
Oswald
Profil
Už to mám, Opera se přepne do quirk modu, pokud změníš doctype tak, aby zůstala ve standardním, tak to je ok.

"Box-sizing is based on the IE/Windows border-box model in quirks mode"

The Opera 7 and 8 DOCTYPE Switches
ronan
Profil
Oswald
Děkuju ti, a moc! Už to funguje, jak má!

Neporadíte ještě, jak mám udělat to menu tak, abych nemusel dělat ty "prasárny", o kterých se zmínil habendorf (floatovaní a, pletení položek seznamu s a)?
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0