Autor Zpráva
tom7
Profil *
Ahoj, už jsem prošel skoro celou diskuzi, ale nemůžu stále hnout s vycentrováním celé stránky na střed. Prosím poraďte.
Díky Tom7
WanTo
Profil
Ty máš celou stránku umístěnou nějakých 10px od levého okraje. To pokud vím vycentrovat nejde.
tom7
Profil *
WanTo
Ty máš celou stránku umístěnou nějakých 10px od levého okraje. To pokud vím vycentrovat nejde.

Ne celou stránku, jen ty divy, jsou pozicované absolutně, vím, že by měly být relativně, že by měl hlavní "obalovací" div nebo body nastaven text-align: center, atd. ... to jsem ale zkoušel ale bez požadovaného výsledku.
WanTo
Profil
No to co máš ale fakt nejde vycentrovat. Kdyžtak se podivej na http://lode.unas.cz tam má stránka podobé rozvržení a vycentrovaná je. Teda jestli se vyznáš v mých CSS :-)
Spikee
Profil
Daj to do divu a nastav mu margin:auto
Timy
Profil
WanTo
Porušuješ podmínky wz ;-)

tom7
zkus se podívat semhle, daná problematika je zde dobře rozebraná http://sovavsiti.cz/c02031.html
Jinak stručně: buď zruš absolutní pozicování a vyncetruj to pomocí margin:auto (viz odkaz) nebo pomocí dalšího pozicování - nejprve posuneš celou stránku o 50% doprava a potom ji vrátíš o polovinu šířky doleva.
Miloš
Profil
Právě jsem to dořešil.
Obrázek sice není vidět (asi se poskytovateli nelíbí, že by bylo možné ho stáhnout, nevím).
Měls to zbytečně složité a s chybami (například dva středníky za sans-serif;; a neexistující align: hr {align: center;}.
Miloš
Profil
Ha, tak teď už to ten obrázek ukázalo.
Toho přesahujícího textu se nelekej, to je jen ptoto, že je to v <pre>, aby se ti to líp kopírovalo.
Doporučuju ti <title>změnit text</title>
tom7
Profil *
Miloš
Miloši moc díky za tvůj čas, ale v IE to není Ok, je to všechno zarovnané doleva, navíc je to rozhádané. Mozila to zobrazí vycentrované, ale je to rozhádané. Chtěl bych to optimalizovat pro většinu prohlížečů. To se mi právě podařilo zatím jen při absolutním pozicování a vycentrování doleva.
Díky za opravu chyb, určitě jsi mi pomohl, ale ještě nad tím budu muset posedět.
Tom7
tom7
Profil *
Timy
Díky za radu, posunutí o 50% nepřipadá v úvahu, neboť při zmenšení okna, stránka mizí za levý okraj. Zkoušel jsem pozicování, jak je popsáno na sově, funguje to, ale je problém s vyladěním pro více prohlížečů: IE dobře, Mozila jinak. Ještě to musím pořádně projít.
Tom 7
Miloš
Profil
Podíval jsem se na to v Exploreru a pravdu máš i nemáš; Rozlezlo se to proto, že je tam text, <pre>který přesahuje</pre>; Jakmile ho vyhodíš, je to dobře, a to i ve MSIE 5.x
Pokud jde o Mozillu, nevím, ale Firefox 1.0 bez chyby.

Modrý rámeček (MSIE a Firefox) pak odstraníš tak, že na konec stylu připíšeš a img {border: none;}
Zkontrolovat si to můžeš tak, že kód ze stránky (ten co je v PRE) překopíruješ do nového souboru.
tom7
Profil *
Miloš
Miloši, díky moc, teď se to zobrazuje správně. Jsi machr!
Tom7
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0