Autor Zpráva
AMD
Profil
Ahoj. Dnes jsem si trochu pohrál s CSSkem a podařilo se mi přepsat menu, aby bylo pružné. Jenže je zde problém. Když v prohlížeči zvětším písmo, menu se roztáhne, ale pak začne zasahovat do obsahu, kvůli pevně nastavenému marginu a tak podobně. V CSS bohužel nejde napsat podmínka if :) a tak bych se vás rád zeptal, jestli nevíte co s tím. Adresa je http://david.klenot.cz/ . Díky.
PS: Když mi řeknete jak to vypadá v IE, budu vděčnej.
jozob
Profil
Mne sa zdá, že na príčine je tento kód v CSS:
#menu {

position: absolute;
width: auto;
height: auto;
top: 25px;
left: 12px;
background-color: #eee;
}


Konkrétne:
	width: auto;


Skús tam hodiť pevnú šírku, v Tvojom prípade asi o niečo viac ako 100px.
	width: 120px;
AMD
Profil
Určitě si rozumíme? Tohle by zabránilo v pružnosti menu a co to má společného s pružnou šířkou obsahu fakt netuším. :/
Zkusím to upřesnit: Když se zvětší písmo = roztáhne menu, chci aby do něj nezasahoval obsah. Nastavím-li pevnou šířku menu, nebude pružný - tak jsem to měl než jsem s tím začal > nechci.
jozob
Profil
Ah tak... Sorry.

No teraz netuším, čo s tým. Toto nepomôže? :
#content {

width: auto;
position: relative;
margin: 20px 20px 35px 180px;
cursor: default;
}
Petra
Profil
Asi by mělo stačit zvětšovat se zvětšením písma i ten levý margin obsahu. Jakože třeba #content{margin-left:10em}

V IE dobrý, akorát ten nadpis ("úvod") je naplácnutej uplně na horním okraji okna.
AMD
Profil
> Asi by mělo stačit zvětšovat se zvětšením písma i ten levý margin obsahu. Jakože třeba #content{margin-left:10em}
? To jako bude samo zvětšovat margin obsahu podle písma? :)
> V IE dobrý
To teda WOW!!!
> akorát ten nadpis ("úvod") je naplácnutej uplně na horním okraji okna.
O tom vím. Díky moc.
AMD
Profil
Petro, to je přesně ono. Už mi došlo jak to funguje. Díky, díky, díky. :)
AMD
Profil
Jen pro úplnost:
#content {

position: relative;
margin: 20px 20px 35px 11em;
cursor: default;
}
jozob
Profil
To jako bude samo zvětšovat margin obsahu podle písma?
Presne tak. Jednotka em je relatívna a závisí od veľkosti písma. 1 em = šírka veľkého písmena M.
AMD
Profil
Jj, došlo mi to až když jsem se nad tím trochu zamyslel - že to emko se bude zvětšovat s písmem. :)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0