Autor Zpráva
halogan
Profil
Zdravim osazenstvo,
po par mesicich CSS abstinence jsem se pustil do nelehkeho ukolu: hvezdickove hodnoceni v CSS. Je to na prvni pohled proste: pet hvezdicek vedle sebe, při najetí změní barvu (vyplní se), ale také se vyplní veškeré hvězdičky nalevo od této.

Aby to bylo použitelné s vyplými obrázky či CSS, rozhodl jsem se to udělat následovně:
Teorie: seznam s pěti odkazy a pěti spany. Klasický pixyho překryv a při hoveru odkazu se roztáhne na šířku x*y, kde x je pozice (1-5) a y šířka jedné hvězdičky (20 px). Prosté a jednoduché. Po pár minutách hotovo, ale jsou ty dva problémy, z toho jeden nadlidský (tipujte který)
1. Při nájezdu na hvězdičku x (kde x > 1) a přejezdu na hvězdičku y (y < x) zůstává x zbarvených hvězdiček, protože to je bráno celé jako odkaz.
2. Byl jsem informován, že to je naprosto rozhozené v IE.

Díky za jakýkoliv nápad, přikládám pracovní dokument
jozob
Profil
No riešenie ma nenapadá, ale povedal by som, že nadľuský problém je číslo 2. :-)
WertriK
Profil *
Pokud chces mit web ve strict i v IE tak pred DOCTYPE nesmi byt zadny vystup =>

<!DOCTYPE html
PUBLIC "-//W3C//DTD XHTML 1.0 Strict//EN"
"http://www.w3.org/TR/xhtml1/DTD/xhtml1-strict.dtd">

<html xmlns='http://www.w3.org/1999/xhtml' xml:lang='en'>

Mozna je to ta pricina toho rozhozeni v IE ...
Charlie
Profil
Oooo, pěkná idea.

Na první problém CSS nestačí, ale JavaScript by to mohl ošéfovat. Potřeboval bys na to vlastnost, která dokáže ovlivnit nadřezený prvek (třeba <li> po přejetí odkazu).

A IE :o) No teda - vidím tady tři hvězdičky, z toho jedna je hybridně posunutá víc doleva.
halogan
Profil
Tady Charlie mi na ICQ rekl, ze tam mam apostrof navic v odkazu a po jeho odstraneni to funguje v IE, ALE zprava, nechapu vubec proc :)
Charlie
Profil
halogan: to by se dalo vysvětlit pouze tak, že v IE to funguje korektně :o)
Anonymní
Profil *
nu, na css mox expert nejsem, pravdepodobne placnu nejakou ptakovinu, ale neslo by mezi kazdou hvezdu supnout nejakej div treba o minimalni sirce s vetsim zindexem aby hover zrusil?
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0