Autor Zpráva
Dero
Profil
Zdravím,
koukněte prosím na tento příklad [ http://83.240.9.14/test.html ]. Text "plav" by měl být absolutně napozicován do levého horního rohu žlutého boxu. Většina současných prohlížečů tak opravdu reaguje. Problém je s Operou 7/Win, potažmo s Mozillou 1.0, které text "plav" napozicují do levého horního rohu okna, tedy mimo box.

Google is my friend, avšak asi jsem pokládal špatné dotazy. Tomu, kdo mne odkáže na relevantní zdroj informací či snad řešení, budu opravdu velice zavázán. Přinejhorším použiji nějakou obezličku.

Upozorňuji, že žlutý box musí být plovoucí (můžete počítat s tím, že znám jeho šířku i výšku) a že opravdu potřebuji, aby to fungovalo minimálně v Opeře 7.
Trix
Profil
Možno je to blbosť ani pamäť už neslúži a nemám to ako odskúšať, ale...
Kedy si som tušim bug float riešil tak, že absloutne(?!? neviem) napoziciovanemu prvku som nastavil width na hociakú hodnotu. trebars width: 100%;
Len si nepamätám pri akej príležitosti to bolo.
Skús čo to spravi.
habendorf
Profil
Jo, width na ten span by měla pomoci. Aspoň doufám.
habendorf
Profil
Mrkni ještě na http://diskuse.jakpsatweb.cz/index.php?action=vthread&topic=4066&forum =7&page=-1 , tam mi to prošlo prakticky vším včetně hodně starejch úchyláren. Je to vpodstatě tentýž kód.
Dero
Profil
Trix, habendorf: Nerad to říkám, ale všechny tyto známé finty už jsem vyzkoušel. Věřte, že bych nezakládat topic v sekci CSS, kdybych nebyl úplně zoufalý. Width nepomůže. Nepomůže ani nastavení libovolně rozměrové vlastnosti obalového či absolutně pozicovaného poxu. Nepomůže ani přidání tagu do plovoucího boxu a plovoucí box obalit nemohu.

Chce to geniální nápad. Habendorfe? :o)
Dero
Profil
habendorf: Tvůj replacement je téměř stejný, ale obal neplave. Právě plavání tu chybu způsobuje a připomínám, že floatu se zbavit nemohu.
habendorf
Profil
No jo, ten float jsem nějak přehlédl. Problém je, že to nemám na čem vyzkoušet...
habendorf
Profil
Plaváček by měl mít IMHO šířku.

Hele, mrkni schválně na http://habendorf.plavacek.net/yachtbooker/ , tam jsem to dělal v plovoucích obalech. Samotnýho by mě zajímalo, jak se to v těch starších browserech bude chovat.
Dero
Profil
Taky Ti to utíká: http://dero.name/stuff/hab.jpg
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0