Autor Zpráva
lukysy
Profil
Tetsuji novou verzi svého webu http://lukysy.sweb.cz/MyTestPages/lukysy-wz-cz_reanimation/ a nedaří se mi několik věcí. Je to poprvé, co dělám komplet v CSS bez formátování HTML, tak prosím trochu střídmosti.

1. V IE to chodí pěkně, ale ve Firefoxu to je nějaké celé rozhozené. Čím to je? Kde je chyba?

2. Mám tam rohy a nevím jak je tam natlačit tak, aby byli po bocích toho pic. Jak na to?

Předem děkuji za jakékoliv odpovědi.
izsak
Profil
1. V IE to chodí pěkně, ale ve Firefoxu to je nějaké celé rozhozené. Čím to je? Kde je chyba?
Stránku robíš a odľaďuješ v IE a potom si ju pozrieš v Mozille.
Správny postup je presne opačný. Musíš stránku odlaďovať a robiť pre Mozillu alebo Operu a potom použiť napr. _hack na odstránenie chýb v IE.
dis
Profil
před laděním doporučuju do kódu přidat doctype. Rozdíly v interpretaci CSS najdeš u Yuhůa na www.jakpsatweb.cz/css, módy prohlížečů u Pixyho na http://www.wellstyled.com/html-doctype-and-browser-mode.html (česky).
lukysy
Profil
Jenže já to dělám ve FP kvůli toho, že jedním klikem mám okamžitý náhled. A ten prohlížeč ve FP je vlastně IE. Můžete mi prosím vás poradit, kde mám konkrétní chyby, které to tak rozhazují?
dis
Profil
ale to není o tom, v čem to děláš. Doctype dopíšeš do kódu, který můžeš ve FP také editovat. U Pixyho na té stránce jsou tuším i správné syntaxe zápisů.
Těch rozdílů je víc, nejčastější je rozdíl v interpretaci hodnot width a padding. U Yuhůa na webu právě najdeš ty rozdíly, kterými to může být.
Yuhů
Profil
Jsem možná nejskalnější zastánce programu FrontPage. Je to velmi dobrý program na psaní obsahu. Ale je úplně debi*ní na navrhování designu stránek. Fakt dost debi*ní.

Sežeň si třeba PSPad, odlaď si vzhled v kódu (bez použití FrontPage) a teprve až to bude vypadat, jak má, tak to přenes do FrontPage a začni to v něm plnit.
Tomik
Profil
Skus PSPad (http://www.pspad.com), je to skvělý html editor co podporuje syntaxi pro spousty jazyků (HTML, CSS, PHP, JAVASCRIPT a jiné), ten má tajké možnost okamžitého náhledu + tam jde nastavit jaký to má být editor. Jo a celé to dělá čech, takže je tam i super podpora čj a kontroly pravopisu.
Tomik
Profil
Tak byl Yuhů rychlejší :o) ...
Leo
Profil
Mozna bych vam doporucil - pokud nechcete jen rychlou a jednorazovou odpoved, abyste si hral s jednotlivymi CSS vlatnosti ktere se pro layout pouzivaji a zkontroloval si to hned vzdycky treba v IE a Firefoxu (idealne i v Opere, ale pro zacatek to neni nutny). Udelejte si primitivni stranku v HTML, nadpis plus dva tri odstavce, a pak si hrejte s nastavenim sirky odstavcu (width), s background-color pro vybrany odstavec, border pro nej. Pak si pro odstavce nastevte padding a margin a kouknete se co to dela treba jak se to kombinuje se sirkou. Pro tyhle experimenty je sikovny pouzivat extremni hodnoty, treba margin 100px, 50%, atd. Kouknete se jak se kombinuji marginy svisle (dva odstavce nad / za sebou.).

Pak si strcte ty odstavce nebo cely kod uvnitr body do pomocneho divu, a nastavujte vlastnosti jemu - sirky, border, padding, margin... Jakmile si ochocite sirky, margin a padding, border, muzete zkusit vyresit problem kdy mate pro ten div nebo odstavec v nem nastavenou sirku a nechcete aby byl vlevo, ale vpravo nebo na stredu.

V dalsim kroku si muzete hrat s vlastnosti float v kombinaci s malou sirkou, kterou nastavite jednotlive pro stredni odstavec, a pak pro posledni odstavec. Kouknete se jak se to chova, kde konci ramecek toho divu, jak ho obteka dalsi obsah. Pak zkuste float (vzdy v kombinaci s nastavenou sirkou) u jednoho a clear u druheho odstavce. Pak float u prvnich dvou, a clear u posledniho.

No a uplne nakonec bych resil explicitne cili rucne nastavene vysky elementu (treba toho divu), a vlastnost position: relative a absolute.

Leo
lukysy
Profil
dis Nemluvil jsem o doktajpu ten vím jak tam dotlačit. Dělám přechodové html, ale tady zatím navrhuji základní layout.

Yuhů a Tomik Mám PSPad, jen jsem to chtěl udělat celý ve FP

Leo Odzkouším kousek po kousku... Dost takový věcí, které mi to můžou ovlivnit chybí a už jsem na většinu přišel.

Děkujio všem za rady, už se to rýsuje... :o)
Leo
Profil
"Nemluvil jsem o doktajpu ten vím jak tam dotlačit. Dělám přechodové html, ale tady zatím navrhuji základní layout."

Pokud clovek vi, co je a k cemu slouzi ten podivny radek !DOCTYPE, pak by mel kodovani stranek zacit tim, ze si jeden z moznych doctype zvoli - napriklad pro layout je to kriticke, protoze rada prohlizecu podle nastaveneho doctype ma ruzne chovani, specialne co se tyka sirek elementu. Je tady ale jedna zrada - pokud si uzivatel stranky ulozi na disk v IE, tak ten doctype pri ukladani zmeni - je dobre stranky ladit i tak, ze si je clovek v IE ulozi a prohlidne. Leo
lukysy
Profil
Leo Mě to FP vždycky přepíše svými kravinami, tak jsem to házel vždycky na konec, ale už to celé dělám v PSPadu...
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0