Autor Zpráva
Vita
Profil *
Ahoj snazim se stranku hsbeton.kvalitne.cz predelat do XHTML. Docela se mi to dari, ale nevim si rady jak docilit toho, abych bez pouziti tabulek dokazal doplnit ten nadpis O spolecnosti v pravo teckama. Kdyz pouziji border-bottom: dotted; tak ty cecky vypadaji v kazdym prohlizeci jinak. Chci ten nadpis udelat na vsech strankach. Kdyz je ale pokazdý jinak dlouhý nadpis nemohu nastavit presnou sirku divu.

Jak to mam udelat univerzalne.

Diky
Filips
Profil
No ještě by to šlo obrázkem ale to je blbost. Přece napíšeš třeba <h1>O společnosti.............................................</h1> a musí to být ne?

Filips
Vita
Profil *
Prave ze obrazkem jsem to delal ale nevim jak nastavit tu promenlivou sirku :-(. Pomoci tabulky to jde v poho. Tecky se mi delat nechce :-( mel bych v kodu milion tecek ;-)
Chamurappi
Profil
Reaguji na Vitu:
snazim se stranku hsbeton.kvalitne.cz predelat do XHTML
Proč hovoříš o XHTML, když se ji snažíš předělat hlavně do CSS layoutu?
Nepoužívej XHTML, jde proti principům webu, má slabou podporu a obzvláště DTD verze 1.1 je zbytečně omezující.

K tvému problému:
Když už CSS layout, proč nacucávat kód <div>y, existuje-li čistější řešení? Zkusil bych na tvém místě něco takového:
<h1><span>Nadpis</span></h1>
h1 { background: ty tvé tečky }
h1 span { background: #FFF url('adresa oranžového čtyřčtverečku') 0 50% no-repeat; padding-left: šířka čtyřčtverečkupx }
Vita
Profil *
Chamurappi dekuji za radu je to super uz mi to facha. Pak se pochlubim ;-)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0