Autor Zpráva
halogan
Profil
Zdravim,
dlouho sem CSS nedelal, tak sem se ted zasekl u triviality:
mam menu (seznam), kde polozky li maji float: left. Pod tim je div s obsahem (a ma nastaveno clear: both) a kdyz tomuhle divu dam horni margin, abych ho odsadil od menu, tak se nic nestane. Prvky jsou u sebe, ale cela tahle "siamska" dvojice se odlepi od vrsku o ten margin. Nebo-li proste ten margin se nastavi te navigaci, nikoliv divu.

Diky za pripadnou radu
Dero
Profil
Pokud můžeš, tak prostě nastav tomu divu horní padding, pokud nemůžeš, zkus floatnout i to UL (OL), pak by se to mělo vyclearovat v pořádku.
halogan
Profil
Dero: cejtim se jak blbec. Padding samozrejme jde, jak jednoduche. Stejne by me zajimalo, co vedlo firefoxe ostylovat to zrovna takhle...
habendorf
Profil
halogan: Tohle je klasika, to znám. FF to IMHO dělá jediný správně, protože ty se snažíš odmarginovat od plovoucího (tedy z toku dokumentu vyňatého) obsahu. Uvědom si jednu věc - pokud li plavou, tak ul má nulovou výšku.
To můžeš lehce vidět třeba takto:

<ul style="border:1px solid red">
<li style="float:left">aaa</li>
<li style="float:left">aaa</li>
</ul>

Takže univerzální řešení: Z toho tvého divu vyhoď ten clear a mezi ul a ten tvůj div vraž ještě jeden clearovací div. Pak už se margin toho druhého divu bude správně odrážet od toho cleaneru.
habendorf
Profil
Jak myslíš, ale to moje je IMHO bezpečnější a univerzálnější. Navíc padding nemusí vždy vyhovovat, třeba kvůli backgroundu.
halogan
Profil
habendorf: tve reseni bych pouzil, ale v tyhle chvili nic nebrani Derove problemu, ale diky za napad a vysvetleni.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0