Autor Zpráva
halogan
Profil
Zdravim, opet,
potreboval bych, aby se mi CSS menu chovalo jako tabulka (pres display by to slo, ale musi to byt i pro IE). Jde mi o to, ze musim mit menu takoveto:
sirka: 800px, 6 polozek. Resim to jako normalni seznam, kazda polozka ma float: left, ale sirku ji nemuzu nastavit, protoze popisky jednotlivych polozek jsou ruzne.

Resim, jak to udelat, aby to menu bylo presne 800px siroke a melo tyhle polozky roztazene tak, aby to nemelo vliv na uzivatelsky nastavenem pisme.

Cekam, ze to je asi neresitelne, ale budu rad za napady.
habendorf
Profil
Chápu to dobře? Chceš aby se těch šest položek nějak automaticky podělilo o těch 800px tak, aby to bylo v poměru k jejich šířkám? A kyž třeba jednu položku změníš, aby se to samo přizpůsobilo?

Pokud to takhle chápu dobře, tak pochybuju že by to v pure css šlo. Asi by to šlo pomocí JS, ale to je na levačku.
Peca
Profil
Nebude to asi to pravé, ale šlo by to vyřešit přes text-align:justify a mezery v popiscích nahradit za  
Nebo vyzkoušet display: table, table-cell. Ale sám nevím, jak to funguje. Jenom hádám.
halogan
Profil
Peca: Pisu, ze pres display na chovani tabulky to jde, ale IE se nechyta.
littlemaple
Profil
Když nebudeš přidávat nebo odebírat položky a pokud jsem to správně pochopil, mohlo by to jít tak, že těch 800px nastavíš pro UL nebo nějaký jeho obal (říkám to z hlavy; musí se to nějak svařit s tím floatem, aby z toho nevytekl). Potom každému LI nastavíš šířku jako 100/6 procent, tedy 16,6period. procent :-) No, takže cca 16%. Přesně na pixel to asi nepůjde.
halogan
Profil
littlemaple: ctete zadani poradne. Nemohu nastavit fixni sirku.
Kajman_
Profil *
Já to dělám tak, že to menu dám do tabulky a pak se to chová jako tabulka.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0