Autor Zpráva
Radek Hrabůvka
Profil
Chtěl bych, aby každý odstavec měl dolní okraj, krom posledního. Nebo nadpis horní okraj, krom prvního. Je to možné pomocí pokročilých selektorů a jak to zapsat? Vím, že IE to nebere, ale to už by byla jen kosmetická vada.
Timy
Profil
to první nevím, ale dalo by se to zapsat jako ten druhý případ s tím, že nebude border-bottom ale border-top
h2+h2{...} první nadpis nebude
Martin
Profil
hledej pseudo třídy, first-child
http://www.w3.org/TR/CSS21/selector.html#first-child
Martin
Profil
v css3 můžeš použít i last-child :)
http://www.w3.org/TR/2005/WD-css3-selectors-20051215/#last-child-pseud o
Radek Hrabůvka
Profil
Martin
Díky za nakopnutí, takhle to funguje:
div.pokus p { border-bottom: 2px solid blue }
div.pokus > p { border-bottom: 2px solid red }
Místo červené čáry dám "border-bottom: none", červená čára je jen pro zviditelnění. V IE samozřejmě nefachá, Opera 8.51 a FF 1.5 zobrazí. Jiné jsem netestoval.
peta
Profil *
Radek Hrabůvka
www.volny.cz/peter.mlich/www.htm#lmoje
tree list, v IE facha
Ja osobne bych tam hu caru daval pres PHP a <HR>. Vzdy muzes nad to dat blok a nastavit vvsechny hr display:none
Radek Hrabůvka
Profil
peta Na "mém" hostingu není PHP a kvůli takové drobnosti nebudu měnit adresy stránek. Já se chci tagu <hr> zbavit a nechci použít extra třídu pro poslední odstavec.
habendorf
Profil
Radek Hrabůvka
Já se chci tagu <hr> zbavit

Nezbavuje se ho, dej mu display:none. S css se vykreslí border a hr nikoliv, bez css se naopak nevykreslí border a hr ano - ideální řešení.
mila
Profil
Poročilé selektory jsou pěkné, ale neběhají v IE.
Já to řeším zpravidla tak, že dám border všem a pak to relativně o pixel dva posunu, aby se ten poslední (první) border se za něco schoval. Nemám to vymyšlené nijak univerzálně, ale většinou se tam něco takového najde.
Radek Hrabůvka
Profil
habendorf, mila Velmi zajímavé, nejvíc se mi líbí <hr style="display: none">, samozřejmě styl v externím stylopise, to je jen ukázka.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0