Autor Zpráva
Gerbil
Profil *
Chcel by som, aby všetko dokumenty v určitom ráme mali zmenenú farbu scrollbaru, ale neviem ako. Skúšal som dať do značky FRAME identifikátor (ID="ram") a potom do CSS kódu:

#ram { definície scrollbaru; }

(pričom tento CSS súbor bol v externom .css dokumente), ale nepomohlo...
mat
Profil
kromě toho, že změnu barvy scrollbaru umožňuje jen IE a snad nějaká z posledních verzí Opery (při určitém nastavení), je obarvení scrollbarů u frames (kde už takhle je občas docela pěkný zmatek s posuvníky) docela nešťastný nápad - radím jedno, nechat posuvníky takové jaké jsou
Petra
Profil
Radím totéž co mat, ale pokusím se i tipnout odpovědět otázku. Může to být třeba tím, že nemáš odkaz na externí styl vložený ve všech rámech, ale máš ho jen v tom hlavním indexu.

Nebo jestli máš jako opravdu jak píšeš id="ram" a máš to v tom hlavním indexu, tak to zase opravdu nemůžeš použít víckrát než na jeden frames, to použij class="ram".

No ale to můžu fakt jen hádat, lepší by byl odkaz na to jak to nefunguje.
Yuhů
Profil
Reaguji na původní dotaz:

nejde to. Barva lišty se musí deklarovat zevnitř dokumentu, nikoli z framesetu.

V praxi to spraví <link> ze všech těch vnitřních dokumentů na stejný css soubor.
Kráťa
Profil
Já to odbarvil (na základě nějaké diskuze tady), jelikož to někoho může fakt mást a od teď jsem zapřísáhlý odpůrce barvení posuvníku (ještě tak u textového pole).
Jinak by asi pomohlo, nepsat tam žádné ID, či CLASS, v CSS ty posuvníky normálně obarvit a je to (asi, možná snad...).
Ale nedělej to. :-)
Leo
Profil
Jakekoliv vnitrni posuvniky (scrollbars) at uz v ramech, iframech nebo elementech s overflow: auto (pripadne scroll) jen matou uzivatele pouzivajici na mysi kolecko... Leo
Yuhů
Profil
Milí diskutující,
uvědomte si prosím, že původní dotaz zněl, jak lišty obarvit.

Nikoliv jestli je barvit.

Váš názor, že se nemají barvit, zastává sice skoro každý rozumný tvor, ale v této diskusi je to dosti mimo téma. Děkuji za pochopení.
Gerbil
Profil *
Ja to farbiť chcem preto, lebo v jednom ráme (v ponuke) to je ofarbené, ale v hl. ráme to nie je. A predsa len sa mi nechce na všetky dokumenty v hl. ráme definovať scrollbar.
No čo už, dik za reakcie
Kráťa
Profil
Prostě obarvíš posuvníky v těch dokumendech, které se zobrazují v té rámové strukruře.
Gerbil
Profil *
No však to vravím - tých dokumentov tam je veľa a definovať to pre každý osobitne... zbláznil by som sa...
Kráťa
Profil
Gerbil no když používáš externí stylopis (CSS), tak to napíšeš pouze jednou v něm. Pokud ho nepoužíváš, tak to jednoduše uděláš nahrazováním textu třeba v PSPadu a nahradíš to naráz ve všech souborech v adresáři. Najdeš si položku, kam chceš něco přidat, třeba
img {border: 1px}
a nahradíš jí tím samým + tím, co chceš připsat. Je to sice "prasárna", jelikož to máš na jednom řádku, což je fuj, nebo k tomu můžeš použít třeba HTML Replacer.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0