Autor Zpráva
Noira
Profil *
http://zrcadlo.mysteria.cz/znovu.htm
Moje šablona. Div -y mají nastavený tenký zlatý rámeček, ve Firefoxu 0.7 se vůbec odmítá zobrazit. V MSIE 6 to běhá.
vypadá to, jako by vlastnost border úplně ignoroval, jsem z toho bezradná, poradíte? mám to snad předělat na jednobuňkové tabulky a nechat divy jenom jako neviditelné rozčleňovače stránky? měla jsem zato, že v tom nic záludného nemůže být.
Fred
Profil
Chyba je tady
#navcontainer ul {
width : 10em;
list-style-type : none;
margin : 0;
padding : 0;
border : 2px solid #cccc99; /**** tady bylo inherit ****/
}
Až to tam dáš budeš muset doladit rozměry, testoval jsem tohle je OK
pro #navcontainer ul _width : 10em; /****podtržítkový hack ****/
a pro #navcontainer li a _width : 10em;
Noira
Profil *
Fred:
Díkes, asi nakonec vypočítám to menu přímo v pixelech, mám tam pevnou velikost písma, aby to "nevyhřezlo", myslím, že by to bylo lepší.
Leo
Profil
asi nakonec vypočítám to menu přímo v pixelech, mám tam pevnou velikost písma, aby to "nevyhřezlo"

Pevnou velikost pisma? Tak na to bych nespolehal, protoze pevna velikost pisma se nastavit NEDA. Leo
Noira
Profil *
nedá? tak se raději podržím zasvěcené rady a dám seznamu i jeho položkám stejnou šířku v em-ech.
Noira
Profil *
Dala jsem tam: #navcontainer ul { width: 10.5em; ... a položkám seznamu-odkazům width: 100% (ta se má vypočítat podle ohraničujícího prvku, kterým je UL, to by také mělo fungovat, ne? ) noira
Fred
Profil
Teorii neumím, ale řekl bych, že zapomínáš na ty paddingy co tam jsou nastavený tady
#navcontainer li a
padding-left : 2.1em;
padding-right : 2.1em;
když tomu dáš width:100% "vyhřezne" to o 4.2em

Verze dvě co mě funguje je
#navcontainer ul ... width : 10.5em;
#navcontainer li ... width : 10.5em;
#navcontainer li a ... /**** neurčena šířka dopočítá sám ****/
Nevím co to udělá v IE
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0