Autor Zpráva
WanTo
Profil
Dostal jsem se do této situace:
Mám blokový prvek s výškou menší než je výška obsahu okna prohlížeče. Takže do konce stránky zbývá ještě hodně místa. U tohoto prvku je nastavený obrázek na pozadí. Bohužel se ale pozadí nakreslí jen do konce prvku a na zbytku stránky už není. Já bych ale potřeboval, aby pozadí končilo dole na stránce.
Jak jde zařídit, aby se blokový prvek roztáhnul na celou výšku stránky a pozadí se nakreslilo až dolů?

Napadlo mě nastavit pozadí u tagu <body>, jenže stránka je na středu, takže to nepůjde.
Marty
Profil
Máš dvě možnosti:

1) Nastavit tomu tvému blokovému prvku v css height: 100%; tím pádem by se měl roztáhnout na celou výšku.

2) Ten tvůj blokový prvek obalit dalším blokovým prvkem, nastavit mu to požadované pozadí a výšku nastavit v css na height: 100%;
WanTo
Profil
Zkusím to...

Tady je příklad toho co potřebuji: http://wanto.czweb.org/new/pozadi.html
WanTo
Profil
Tak s jedním prvkem to jde. Teď to zkusím namontovat na můj poněkud složitější layout :)
WanTo
Profil
Tak s tou výškou to funguje jen v přechodovém HTML. Jenže já mám striktní XHTML :-/
Jde to udělat nějak jinak?
Plaváček
Profil
Když ti to funguje v Transitional, tak to tak nechej
Plaváček
Profil
Když ti to funguje v Transitional, tak to tak nechej
WanTo
Profil
Plaváček
Já snad přijdu na nějaké jiné řešení... Přece jen se mi nechce kvůli pozadí předělávat !DOCTYPE a pak kvůli IE quirk módu layout.
Plaváček
Profil
html, body {height:100%}

.blok {min-height: 100%;_height: 100%;background: #ccc}

Místo podržítkového hacku můžeš použít podmíněný komentář pro IE (doporučuji). DIV s třídou .blok musí být umístěn přímo v těle dokumentu body.

<body>
<div class="blok">ostatní obsah stránky</div>
</body>

Pak to bude fungovat.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0