Autor Zpráva
prema
Profil *
Ahoj,
chtěl bych se zeptat, jak je to s CSS pro mobily a webTV. Nevíte, kde bych našel nějaké tutoriály atd... Používají se tyhle věci vůbec v nějaké rozumné míře?
Marty
Profil
Bohužel o žádném tutoriálu nevím. Podobné věci jsou ale stejně na koncových zařízeních natolik špatně podporovány, že se ani nevyplatí je používat. Pro mobily a PDA se možná vyplatí udělat speciální verzi v XHTML Mobile 1.0 ale IMHO to vyjde nastejno, jako podstrčit těmto zařízením verzi bez stylů.
Plaváček
Profil
CSS pro mobily (PDA, MDA, WebTV) je stejné, jako pro normální prohlížeče. Problém je v tom, že na poli těchto zařízení panuje anarchie. Pro jmenovaná šidítka totiž existuje možnost přiřadit jim extra styl (media=handheld). Bohužel, většina přístrojů toto úspěšně ignoruje a vesele zpracovává vše, co pošlete jako media=screen. Což je ta největší potíž. Osobně si s takovými zařízeními hlavu nelámu. Většina jejich uživatelů si stejně vypíná styly a pokud máte správně poskládaný html kód, není problém se na stránce dobře orientovat i bez grafických parádiček. Paradoxně si taková zařízení nejlépe poradí s tabulkovým layoutem :)
habendorf
Profil
No já nevím, mě teda Palm media=handheld bere v pohodě a styly zobrazuje naprosto korektně.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0