Autor Zpráva
Golem
Profil *
Potřeboval bych poradit, jestli existuje nějaký editor css, který se zaměřuje právě na tvorbu externích css souborů. Editor HTML mám a jsem s ním velmi spokojen, proto bych se nerad přeučoval na nějaký nový. Ovšem má tu nevýhodu, že neumí pracovat s externími css soubory. Psát v notepadu sice jde, ovšem po každém savu přepisovat koncovku je dost nepohodlné. Existuje tedy program, který by se specializoval právě na tvorbu externích css souborů, nebo je jedinou možností mít prostě editor, který zvládá i toto?
Oswald
Profil
Moc jsem neporozuměl problému s přepisováním koncovky, ale na CSS je vynikajicí TopStyle. Jeho lite verze, která je naprosto dostačující, je dokonce zdarma.
mat
Profil
kvalitní i ve free verzi: http://www.slunecnice.cz/product/TopStyle/
Leo
Profil
PSPad, Leo
Mistr
Profil
Golem
ovšem po každém savu přepisovat koncovku je dost nepohodlné
Nemusíš. Při ukládání souboru napiš jeho název i s příponou v uvozovkách. Takže když dáš v Notepadu uložit Ctrl + S, do okna vepíšeš třeba "styly.css" a soubor se uloží jako styly.css a nikoliv jako styly.css.txt! Zkus si to.
Golem
Profil *
Díky moc, zdá se, že to bude vyhovující. Škoda jenom, že to na mě nechce mluvit česky:o(
habendorf
Profil
Nějak jsem si zvykl na PSPad, vyhovuje mi.

Škoda jenom, že to na mě nechce mluvit česky:o(
PSPad kdyžtak je česky.
Začátečník
Profil *
K přepisování koncovek:
V MS Windows stačí udělat si dva "baťáky" - např prepis_html.bat, prepis_css.bat -
v prvním je ren *.txt *.html
v druhém je ren *.txt *.css
Po kliknutí se v adresáři všechny soubory s příponou .txt příslušně přejmenují. (Ovšem pozor když by tam měl nějaký .txt zůstat jako .txt, v tom případě si ho předem přesuňte jinam.)
Pavel18
Profil *
Chtěl bych se zeptat jak pomoci css vyřešit problém, kdy mám klasický layout tvořený levým menu (s float:left) a obsahem vpravo kde bych chtěl zobrazovat obtékané obrázky. Pokud však chci zrušit obtékání nějakého obrázku (tzn. že text nevyplňuje celou výšku obázku) tak zároveň zruším i obtékání menu (což má za následek že se celý obsah od zrušení obtékání posune až pod úroveň menu). Jak zrušit jen obtékání obrázku a zanechat to s menu?

Díky
habendorf
Profil
Pavel18: Založ si na to prosím nový thread, tento je o něčem jiném. A rovnou tam dej odkaz na web nebo problémový kód.
Pavel18
Profil *
omlouvam se, trosku sem se uklik
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0