Autor Zpráva
Hanz
Profil
CSS:
p{
background-color:#006600;
}

HTML
<p><form action="#" method="get">
<input name="vyraz" />
<input type="submit" velue="ODEŠLI"/>
</form>Další text</p>

1) Proč se mi to pozadí neroztáhne přez formulář a ten text co jde za ním? Pozadí se zobrazí jen jako řádek nad formulářem.

2) Jak mám zařídit, aby bylo pozadí přez celý formulář a následující text?,

PS: V IE je to OK, nejde to ve FF, a myslím, že ani v Opeře, ale neskoušel jsem.
Marty
Profil
Sorry ale cpát formulář do odstavce se mi ani trochu nelíbí, zkus nadefinovat barvu pozadí přímo nadřazenému divu, potažmo radši i tomu formuláři:

<div id="uformu"><form action="#" method="get">
<input name="vyraz" />
<input type="submit" velue="ODEŠLI"/>
</form>Další text</div>

form, #uformu {
background-color: #006600;
}
WanTo
Profil
Funguje to, když se <form> vyndá z <p> a pozadí se nastaví oběma prvkům.
Hanz
Profil
WanTo
Ale já to potřebuju takhle.

Marty
To samé jako WanTo. Potřeboval bych to napsat s tím form v tom p. Ale v nejhorším případě to použiju.
peta
Profil *
Hanz
"Potřeboval bych to napsat s tím form v tom p"
nesmysl, proc bys to potreboval? neni pro tebe jednodussi pouzit <div class="neco"> nez porusovat validitu HTML tim, ze do INLINE prvku P davat BLOK prvek FORM?
Tu class muzes nastavit se stejnymi vlastnostim jako to P
P, .neco {color:#0f0;}

1) "Pozadí se zobrazí jen jako řádek nad formulářem."
To je presne ono, co jsem psal. Do inline das block, tak se inline chova tak, ze ma pozadi vysky radku, sirka pozadi je po cele delce, dokud neskonci ten formular.

2) "..." pouzit DIV a class. Pokud si nedas rici, melo by stacit nastavit P {display:block} , ale opakuji zas, neni to validni reseni a kdyz na tu stranku prijdu, poslu ti mail s vypisem vsech validnich chyb. A totez udela nekolik dalsich lidi, pravdepodobne. Krome toho ti tam nemusi prave kvuli tomu neco fungovat a budes pracne hledat chybu...

Treba zrovna na tve webce mas v odkazu & , ale ten se ma spravne psat & a m p ;
Chamurappi
Profil
Reaguji na Hanze:
1) Jedno ze základních pravidel HTML říká, že element s volitelnou ukončovací značkou končí v místě, kde začíná element v daném kontextu nepovolený. Do <p> není nikdy možné dát <form>, jelikož se před jeho začátkem odstavec vždy ukončí a prohlížeč chybně přebývající </p> přehlédne.
2) V HTML při užití stejných elementů neexistuje řešení, užij raději místo <p> nějaký element bez volitelné ukončovací značky. V XHTML to fungovat musí.


Reaguji na petu:
Oháníš-li se pořád validitou, mohl by ses naučit alespoň ty základy HTML.

nesmysl, proc bys to potreboval? neni pro tebe jednodussi pouzit <div class="neco"> nez porusovat validitu HTML tim, ze do INLINE prvku P davat BLOK prvek FORM? [...] Do inline das block, tak se inline chova tak, ze ma pozadi vysky radku, sirka pozadi je po cele delce, dokud neskonci ten formular.
Element <p> se v DTD neřadí mezi řádkové.

Pokud si nedas rici, melo by stacit nastavit P {display:block}
Nastavení vlastnosti display s tím nemá vůbec nic společného. Její výchozí hodnota v případě elementu <p> stejně již je block.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0