Autor Zpráva
doveda
Profil *
čauvec :)
nejsem vůbec zběhlej, jak lze rozsvítit bod na obrazovce v souřadnicích x,y ??
(nemyslím umístění obrázku načteného ze souboru jpg nebo pod. - chci pouze v danejch souřadnicích
rozsvítit pixel)
Jde to???
Leo
Profil
Pixel nerozsvitite, ale muzete do danych souradnich umistit treba umistit maly div nebo obrazek. CSS vizualne formatuje HTML kod stranky, nemanipuluje ani s monitorem, ani neovlada grafickou kartu. Leo
doveda
Profil *
Leo:
říká se chytrýmu napověz a hloupýho kopni (to bych asi zasloužil já :)), jak je to s tím divem???
RPG
Profil
doveda
Na tebou požadované souřadnice umístíš blokový element <div>, který následně nastyluješ... Teda, jestli jsem Lea pochopil správně.
Leo
Profil
No jedna vec je umistit ho - potrebujete position: absolute, a vlastnosti top a left (napriklad). A ted je otazka, co presne chapete souradnicemi x a y - odkud se maji pocitat. Jen pripominam, ze umistit neco mimo okno prohlizece tak aby to bylo videt nejde. A druhy problem je zajistit aby ten div mel rozmery skutecne 1x1 pixel, neni to zase tak ajnfach. Leo
RPG
Profil
Prostě je to natolik složité, že se to snad ani nevyplatí.
Leo
Profil
Slozity to neni, otazka je k cemu to ma byt dobre. Leo
RPG
Profil
Leo
Přesně tak... Kdybychom znali účel, za jakým to doveda potřebuje, určitě by se našlo daleko lehčí řešení.
doveda
Profil *
soráč že jsem nereagoval hned, musel jsem náhle pryč

chci čmárat myší po monitoru :)
Leo
Profil
"chci čmárat myší po monitoru :)"

Tak to se pripravte na to, ze se vas pocitac u toho hrozne zapoti :-) Pokud chcete vykreslovat pixel po pixely pres CSS a JavaScript.. Leo
doveda
Profil *
Leo:
nojo, to mi je jasný ..... ale jiná možnost na webu asi není co ????
doveda
Profil *
myslím jiná možnost ručního čmárání :)
RPG
Profil
Ne, já myslím, že ne...
doveda
Profil *
no a jak teda s tím divem??? to mám vybrat nejakej textovej znak - třebas tečku, tu zabarvit podle
potřeby a imístit do souřadnic jako text???

nebo lepší použít obrázek?
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0