Autor Zpráva
Monkey
Profil
zdravim vas tu

mam problem a to taky ze neviem ako mam testovat vyvoj stranky pre viac prehliadacov. napr.
mam tykyto html kod:


<div>

<div id="hlavicka" style="margin: 0px auto;" >
<div style="width:30px; padding:5 10 15 5; background-color:green; border:1px solid black; ">
dsfasdfsafsdfsafsdfsafsa
</div>

</div>


a tu je styl pre hlavicku:
#hlavicka{

padding:20px;
background-color:#336699;
width:600px;
height:200px;
border:1px solid #BFBFBF;
text-align:left;
margin-bottom:2px;
}


ide mi oto ze sa to inac zobrazi v IE a inac v Mozile tak ako to mam testovat dik.

PS: ako doc type mam
<!DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD XHTML 1.0 Strict//EN" "http://www.w3.org/TR/xhtml1/DTD/xhtml1-strict.dtd"> 


a este jedna otazka: preco mozila ak mam width:200px a dam tomu objektu padding:30px tak mi to o tych 30px natiahne to sirky preco ??? <b>To vazne nechapem</b> ved to je vnutorny okraj tak preco von.


diky
habendorf
Profil
ako mam testovat vyvoj stranky pre viac prehliadacov
No nejlépe asi ve více prohlížečích. Prostě si to otevři v IE, Gecku, Opeře ....

a dam tomu objektu padding:30px tak mi to o tych 30px natiahne to sirky preco
Přečti si něco o boxmodelu.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Monkey:
ved to je vnutorny okraj tak preco von
Podle specifikace se dává vycpávka zásadně ven. Více o box modelu.

Máš-li skutečně XHTML <!doctype>, mělo by se vykreslování v Exploreru a Mozille podobat. Ovšem máš-li před ním ještě XML deklaraci, zůstane Explorer v quirk režimu, při němž užívá trochu více tolerantní CSS parser a také pár pravidel vykreslování má jinak než při standardním režimu. Kdybys nechal v quirku i Mozillu, fungoval by ti zápis „padding: 5 10 15 5“, takhle ho přehlédne z důvodu absence jednotek. Vynech <!doctype> a problém zmizí. Nebo vynech XML deklaraci (beztak v HTML nemá smysl) a problémy nastanou i v Exploreru.

Vypustíš-li ten <!doctype>, můžeš box modely snadno sjednotit pomocí následujícího zápisu ve stylopisu:
* { -moz-box-sizing: border-box; box-sizing: border-box; }
habendorf
Profil
Chamurappi: to není možný, přiznej se :o)

Ty sis určitě napsal nějaký skript, který prohledává nové příspěvky a dává ti vědět když najde "chamurappi", "valid*", "xhtml", "boxmodel" ....
Chamurappi
Profil
Reaguji na habendorfa:
Nejsi daleko od pravdy. Na tento dotaz jsem se dostal díky zmínce o XHTML. Skript nepotřebuji, vystačím si s vestavěným hledáním v tomto fóru. Své jméno ale nevyhledávám a box model také ne.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0