Autor Zpráva
Janese
Profil *
Vyskytuje se me jedno upozorneni pri validaci CSS a to:
You have no background-color with your color : #menu a

#menu a {
color: #666666;
text-decoration:none;
padding-left: 20px;
}

Je problem v tom ze kdyz ho nastavim na urcitou barvu, tak bohuzel nebude videt background image tagu
<li>

#menu li {
margin: 1px 2px 0px 0px;
padding: 0px;
line-height: 25px;
list-style-type:none;
float: left;
text-align:left;
width:110px;
border:#CCCCCC 1px solid;
background-image: url(img/buton.gif);

Jak by se to dalo vyresit?
habendorf
Profil
Jak by se to dalo vyresit?
Nejjednodušší je na to kašlat, fakt.
Martin Kuželka
Profil
Vykašli se na to, je to chyba validátoru...
Martin Kuželka
Profil
habendorf: sakra! to mě musíš takhle předbíhat?! :-)
habendorf
Profil
Martin Kuželka: Jsem holt lump :o) Aspoň že jsme se v odpovědi shodli.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Janese:
Varování CSS validátoru jsou spíše upozornění. Nehodnotí stylopis v kontextu s dokumentem. Upozorňuje tě, že pokud žádný nadřazený element nemá přiřazenou barvu pozadí, bude tam jakási výchozí barva, která v kontaktu s barvou tvého textu nemusí tvořit kontrastní kombinaci.

Jak by se to dalo vyresit?
Neřešit.
Dodnes jsem příliš nepochopil, k čemu vůbec CSS validátor je. „Chybné“ hodnoty či vlastnosti zpravidla nefungují a pokud náhodou fungují, je diskutabilní, na čí straně je chyba.
Timy
Profil
Janese
V záasdě souhlasím s Martinem a habendorfem, chceš-li však problém vyřešit, přidej tam vlastnost color. Pokud definuješ background-color, měl bys taky definovat color. Ale jinak je to pouze upozornění, pokud to i bez color šlape jako hodinky, není důvod se strachovat. Zobraz si stránku třeba v režimu vysoký kontrast a pokud se bude vše čitelné, mělo by být vše v pořádku.
habendorf
Profil
Chamurappi: Někdy se může hodit jako pomůcka pro kodéra. Když člověk pořád nechápe, proč mu něco nefunguje, jsou tři ráno, oči vykoukaný, mysl zatemněná ... pak prostě nevidíš, že máš napsáno widht, overflov, kód barvy bez # apod.
Janese
Profil *
To TIMI

Je problem u menu a - asi jsi toho nevsiml ale color tam tam je. v pripade tagu li je background-image.

Za vsechno dekuji. Uz to neresim
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0