Autor Zpráva
halogan
Profil
Zdravim,
prominte delsi nadpis, ale nevedel jsem jak to popsat.

Nervy mam ted nekde na balkone. Musim neco akutne a rychle dodelat a po rebootu do XP jsem uz 2 hodiny v udivu nad IE.
Problem je v tom, ze mam div a v nem ul. Potrebuji, aby ten ul byl vpravo dole v rohu toho divu. Klasika pro position: absolute, ale opsa hejsa v IE ne.

Jaksi IE nechape, ze jeho rodic je position: relative a klidne se napozicuje na uplny spodek stranky.

div#nadpis-nav { position: relative;  border: 6px solid pink; }

div#nadpis-nav ul#nav { position: absolute; bottom: 0; right: 0; }


Jde mi z toho hlava kolem. Jinak to udelat nemuzu a fakt nemam poneti, co s tim je. Priklad bohuzel dat nemohu, ale pokud budu mit cas, ukazu to na jednoduchem HTML. Nesetkal se s tim nekdy nekdo? Pouzivam to denodenne, ale i po smazani veskereho CSS se to neumoudri.
habendorf
Profil
Abs. pozice jsou vždycky ošemetný. Osobně bych z toho úplně vyhodil ten div a nastyloval jen ul. Jak to má vypadat?
halogan
Profil
prave ten div tam musi byt. Jde o to, ze tam je hlavicka (div) a v ni je ul, kterej musi byt v rohu hlavicky.
WanTo
Profil
Co třeba si trochu pohrát s display?
halogan
Profil
Wanto: Jak to myslis? ul i div jsou bloky a ja je tak beru. I kdyz ul zmenim na div, tak to nejede. Nevim, kam tim miris.
Dero
Profil
halogan: Ukaž ořezaný příklad. Potom to snadno vyřešíme.
habendorf
Profil
Ještě jenou: jak to má vypadat?
WanTo
Profil
halogan
To byl jen takový nápad. Moc jsem nad tím nepřemýšlel, může to být úplný nesmysl...
halogan
Profil
Hosi, jsem na*rany, protoze mam pred sebou dalsich asi 5 nevysvetlitelnych chovani IE, ale toto je jiz vyreseno. Dero na to kapnul.

Nez abych to orezaval, tak jsem udelal novy (PSPad hlavicka). Tam to fungovalo, nevedel jsem proc, tak jsem orezal to svoje. A pak jsem si toho vsiml - XML deklarace. Pouzivam ji, abych hodil IE do quirku a mel tak stejne chovani vsech IE. Stacilo ji odstranit a vse jede jak ma. Nevim proc, nevim jak, nevim proc, jsem nastvany, nevim proc, uz mi z toho hrabe.
habendorf
Profil
No to je ale takové řešení-neřešení. Měnit renderovací mód kvůli jednomu ul, no nevím...
halogan
Profil
taham vas za nos, bohuzel. Ukazalo se, ze to nefunguje. Nevim proc, nevim jak, ale proste ne.
halogan
Profil
Nepujdu spat, dokud to nevyresim => nepujdu spat.
halogan
Profil
Tak hotovo, muzete uzavrit. Nakonec opet pohyb diky Derovi. Ukazalo se, ze mi IE nebere muj cleaner (blokovy span s nulovou vyskou a clear: both), tak diky Derovi za ten jeho.
Chamurappi
Profil
Reaguji na halogana:
Nastav pro div#nadpis-nav jeden z rozměrů, šířku nebo výšku. Pokud máš Explorer v quirku a <div> má být přes celou šířku, vyřeší tvůj problém width: 100%.
Ve standardním režimu by to mělo fungovat i bez rozměrů, s tím rozdílem, že se bude jako pravý dolní roh počítat pravý dolní roh okraje, ne vnitřku.
Chamurappi
Profil
Aha, pozdě. Zamknout si to tu můžeš sám, dole bys měl mít jakožto zakladatel tohoto vlákna příslušný odkaz.
halogan
Profil
Chamurappi: diky, spis by me zajimalo, PROC to neslo.
Leo
Profil
"Chamurappi: diky, spis by me zajimalo, PROC to neslo."

Protoze Internet Explorer, Leo
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0