Autor Zpráva
lida007
Profil *
Ahojky!
Objevila jsem jednu, no nevím, možná pro Tebe nepodstatnou chybku. Dál ji rozšiřovat to by byla škoda tohohle dobrýho webu o tvorbě www stránek, zamysli se nad tím?!
Takže chybka.
Když píšeš CSS je tam jedna zásadní chyba. <style> je také dobře, ale správněji se to píše takto:

<html>
<head>
<nějaké meta tagy>
<title>text</title>
<style type="text/css">
<!--
body {
vlastnosti
}
-->
</style>
</head>

Takhle je to jednodušší a měl by to zobrazit i ten nejprimitivnější prohlížeč. Takže
se zatím měj a přeji Ti méně chybek.
RPG
Profil
Tento "dotaz" byl mířen směrem k Yuhůovi...?
lida007
Profil *
No k tomu, kdo tento web píše. Bylo by přece zvláštní, aby se po tak dobrým webu roznášela tahle chybka, nebo snad ne?
Školník
Profil
Opravdu zvláštní způsob, ale proč ne.;-) OT: Slečna je intelektuálka?:-D
Timy
Profil
lida007
a jaká to vlastně je chybka? Že tam chybí ten type="text/css"? Jestli ano, tak tahle "chyba" vadí prakticky pouze validátoru, tudíž se jedná o nepodstatnou věc.
lida007
Profil *
no, jenomže ...
když se dívám na HTML kódy některých webů, procházím javu a podobně, někdy mě zaskočí jedna věc.
Je to chyba jako chyba a prostě by se neměla vtloukat do hlavy někomu, kdo chce mít slušný zdrojový kód a perfektní web, i když vím, že tento web má lidem pomáhat, touhle mizernou chybyčkou může i lidem trošku uškodit, ne?
Kdo by chtěl mít na stránkách takovou, jak ty (Timy) tvrdíš "nepodstatnou" chybu?
Timy
Profil
lida007
Je to chyba jako chyba a prostě by se neměla vtloukat do hlavy někomu, kdo chce mít slušný zdrojový kód a perfektní web
Ona je na jakpsatweb někomu vtloukána do hlavy? Jinak neslušný a "neperfektní" kód si představuji jinak než zapomenutý/vynechaný zbytečný atribut.

Kdo by chtěl mít na stránkách takovou, jak ty (Timy) tvrdíš "nepodstatnou" chybu?
Klidně já :-).
Chamurappi
Profil
Reaguji na lidu007:
Je to chyba jako chyba a prostě by se neměla vtloukat do hlavy někomu, kdo chce mít slušný zdrojový kód a perfektní web
Slušný zdrojový kód musí respektovat úchylky konsorcia? Od kdy?

touhle mizernou chybyčkou může i lidem trošku uškodit, ne?
Ne.

Kdo by chtěl mít na stránkách takovou, jak ty (Timy) tvrdíš "nepodstatnou" chybu?
Třeba otec webu sir Timothy John Berners-Lee. Používá atribut style, aniž by specifikoval MIME typ. Patrně specifikaci nečetl, než ji schválil.
habendorf
Profil
No tak hoši, buďte k dámě galantní. lida007 prostě v dobré víře upozornila na (dle jejího názoru) chybu, nechme na autorovi jak se k tomu postaví :o)

lida007: příště napiš Yuhůovi mail, on sem stejně asi nepřijde. Navíc (když už) to mělo být v sekci "O JPW".
lida007
Profil *
Proč ne!
No když Vám se líbí, když na správnost webu má někdo jinačí názor než vy, vy totiž musíte mít vždycky pravdu co? Opisovat to, co napsal někdo jiný to umí každý. Kde ale máte weby vy? Nebo je nemáte? Nebo možná máte, ale máte tam třeba validní hrubky! A to je na tom to nejhorší. Pokud jste nečetli knihu HTML KOUZLA NA WEBU od M.Kučery, pak je teěžký se s váma hádat. Schválně mi sem napište adresy vaších webů a já se podívám, jakej maj zdroják, abych se taky mohla zasmát.
Nemyslím to ve zlým (možná to tak ně¨komu vyplývá, ale je to pořád hrubka=přiznávám i když ne tak hrozná). Nechci kvůli tomu vyvolat revoluci v CSS.
A to myslím vážně.!
RPG
Profil
lida007
vy totiž musíte mít vždycky pravdu co?
Většinou to tak je. Kolegové se, narozdíl od tebe, zabývají fakty.

Nebo možná máte, ale máte tam třeba validní hrubky!
I kdyby, no a co? Validní hrubky, co to vlastně znamená? K čemu je podle tebe dobrá validita? V čem ti pomůže? Povídej, přeháněj, rád ti tvůj názor vyvrátím...

Opisovat to, co napsal někdo jiný to umí každý
Chamurappi je autorem webu, na který ti sám odkazoval. Tudíž nic "neopisoval" jak říkáš.
Podívej se na http://www.webylon.info


A také si prosím uvědom, že zde přesvědčuješ profesionály, lidi, kteří se tvorbou webů zabývali opravdu velmi dlouho (nepočítám se k nim).
Chamurappi
Profil
Reaguji na habendorfa:
Galantní? K dámě „s povolením zabíjet“? :-)

Reaguji na lidu007:
Nebo možná máte, ale máte tam třeba validní hrubky! A to je na tom to nejhorší.
Zkoumal jsem webové standardy, historii webu i validitu během posledních dvou roků hodně dopodrobna. Těžko sem přineseš některý argument, který bych dosud neslyšel. Vyznáváš validitu jako vzor, validátor vidíš jako černou skříňku, která vyhodnocuje podle jediného neomylného vzoru -- jako soudce, který určuje, co je dobře a co je špatně. Předpokládáš, že všechno, co je špatně, bude hůře fungovat. Předpokládáš, že ten, kdo dělá „validní hrubky“, je páchá jen a pouze z neznalosti a měl by se hanbou propadnout. Chápu tvůj pohled. Zkus, prosím, pochopit ten můj.

když na správnost webu má někdo jinačí názor než vy, vy totiž musíte mít vždycky pravdu co?
Zrovna nedávno se nás tu HeWeR pokoušel poučit, že by se měl používat <!doctype>.

Nechci kvůli tomu vyvolat revoluci v CSS
Tohle je věcí HTML, ne CSS. Správně bys měla říci „Jak prohlížeč pozná, že jazykem stylopisu je právě CSS, když neuvedu type?“

Opisovat to, co napsal někdo jiný, to umí každý.
Jistě. Budu tě citovat.

Schválně mi sem napište adresy vaších webů a já se podívám, jakej maj zdroják, abych se taky mohla zasmát
Tak na a dobře se bav.
Validovat moji úvodní stránku nemá cenu, většina validátorů to neumí, ale věz, že validní je.
RPG
Profil
Chamurappi
Napsal jste to, co jsem nebyl schopen dlouhou dobu vyjádřit.
(Vyznáváš validitu jako vzor, validátor vidíš...)

Máte mou úctu. I když pravděpodobně moc neznamená.

lida007
Chceš odkaz na naše stránky? Dobrá tedy.
http://rpgs.wz.cz/uvod.php

Najdi mi ve zdrojovém kódu něco, co je podle tebe k smíchu... rád se pobavím.
lida007
Profil *
Ne já nemyslela ani jedno ani druhý. Podle mě je slušnost psát stránky tak, aby byly přehledný. Všechny názory, co tady píšete jsou mi jasný a plně chápu to, co jste jak napsali. Budu si to uvědomovat a i při vlastní tvorbě, na níž nyní pracuji (nastudovala jsem si celý JPW a KOUZLA NA WEBU, která už jsem zmiňovala)se budu snažit slušnost uplatňovat. Pokud jsem někoho z Vás urazila, tak se omlouvám, ale je to jenom můj názor na to, jak by se web měl psát. Ostatně malé hrubky ničemu neuškodí - leda že by to byl nějaký známkovaný diktát - , ale nikoho, kdo na tomto webu pracuje a je členem urazit nechci. Tenhle web existoval dávno před tím, než jsem se narodila a pisatel tohoto webu musí mít jisté zkušenosti s psaním textu a s CSS. Takže až budou moje stránky hotové, funkční a dokonalé, tak bych je sem mohla vystavit pro změnu já pro vaše pobavení a budeme si Quit, co říkáte?
Leo
Profil
Type text/css nikoho nezabije, a je slusnost to tam dat, kdyz stranky tvorim, naprosto souhlasim. Na druhe strane to bude fungovat i bez toho, Leo
RPG
Profil
lida007
Co říkáme? Říkáme, že souhlasíme. :-)
Taktéž se omlouvám já Tobě, pokud jsem tě nějakým způsobem pohoršil.

Mimochodem, přece, přehledné stránky také můžou být nevalidní.
habendorf
Profil
Tenhle web existoval dávno před tím, než jsem se narodila

Že by to 007 byl věk ? :o)
lida007
Profil *
ne 007 je výmysl mé fantazie. Je mi šesttnáct a stránkám se věnuju tak čtyři roky, takže vím co "melu", ale i občas někdy validita usí být :-). Asi jste mě přesvědčili.
Každý má na to pohled totiž z jiné strany.
lida007
Profil *
usí= mělo být jako musí
RPG
Profil
lida007
Od dvanácti let? Nedovedu si představit dvanáctiletou holku, zabývající se tvorbou www stránek... :-)
Každý jistě má svůj pohled, svůj názor na daný problém. Ovšem je divné, když začne zpochybňovat fakta.
lida007
Profil *
Ovšem je divné, když začne zpochybňovat fakta.
Fakta? A znáš pravidla jak bys měl psát slušný web?
Četl jsi někdy semantiku nebo jak se tomu říká?
A jen tak pro Tvou informaci je mi šestnáct, ne čtrnáct.
Od čtrnácti mě chytlo totiž to, jak mohou být na světě
tak krásné stránky, brouzdám, brouzdám a začínám se
je od čtrnácti učit psát. Dva roky mi trvalo, než jsem se
do toho pořádně zabrala. Měla jsem několik webů, které jsem
postupem času mazala.
Spokojenej?
Timy
Profil
RPG
Ovšem je divné, když začne zpochybňovat fakta.
No on tady vlastně nikdo fakta nezpochybňuje. lida007 říká, že podle specifikace tam ten type být musí - to je fakt. My říkáme, že prohlížeč se bez toho obejde - to je také fakt. Teď už jde jenom o tom, ke kterému faktu se kdo připojí a to už je každého věc :-).
RPG
Profil
lida007
stránkám se věnuju tak čtyři roky
16-4 = 12 Základní počty ovládám, děkuji za poučení.

znáš pravidla jak bys měl psát slušný web?
Znám. Slušný web je takový, který nijak neomezuje návštěvníka, zobrazuje se správně, funguje správně. S tím nemá doporučení W3C nic společného. Validní web nemusí být slušným webem.

Spokojenej?
Ne. Jsi typický fanatik, upřednostňující W3C a jejich "validitu" před zdravým rozumem.

Timy
Považuje vynechání mime typu za chybu. Faktem je, že to chyba není. Znám tě, vím, že jsi odborník, nechci (a ani nemůžu) tě poučovat o jakékoliv oblasti tvorby webových stránek. Nemusíš to chápat jako fakta. Já to tak chápu...
lida007
Profil *
RPG
Já a fanatik? Tak to od někoho slyším poprvé. Asi jsi hodně upřímný, co? A nebo mě taky moc neznáš, vlastně když se nad tím zamyslím, tak mě neznáš vůbec, jenom z téhle té diskuse.

upřednostňující W3C a jejich "validitu
Neřekla jsem, že W3C a jejich validitu upřednostňuji, ale je slušnost to psát do hlavičky stránky (až na to, že W3C se píše nad <HTML>).

RPG
Také základní počty ovládám. Jenom mi nedošlo, jak to myslíš. A navíc já se tady nepotřebuji s někým hádat o tom, co je slušnost a co není.

že podle specifikace tam ten type být musí - to je fakt. My říkáme, že prohlížeč se bez toho obejde - to je také fakt.
Ano, to je pravda. Každý má na to jiný názor a můj názor na to je takový to
,,W3C a jeho validita je zapotřebí ke správnosti kódu. Vzhled stránky může být i validní i nevalidní, podle toho, jak je zdrojový kód zapsán."
Tím končím.
RPG
Profil
lida007
Já a fanatik?
Ano, fanatik. Nemusím tě znát; vyplývá to z tých názorů. Upřímný jsem, to je fakt.

Neřekla jsem, že W3C a jejich validitu upřednostňuji
Opět jako v předchozím bodu, vyplývá to z tvých názorů, resp. příspěvků.

-W3C není zapotřebí ke správnosti kódu.
- Vzhled stránky nemá s validitou, či invaliditou (ach, krásné to slovo, zvláště ve spojitosti v W3C ;-)) nic společného.

Také končím.
Radek Hrabůvka
Profil
V jedné nedávno odkázané diskusi jsem si všiml příspěvku Davida Grudla o tom, jak pro fanatiky vznikl jeden z mýtů.

máte tam třeba validní hrubky (peta
Nechápu to, musím se hodně učit, abych zjistil, o co vlastně jde. Peta jednou definoval, co je validní chyba, ale já tomu opravdu nerozumím: Validni chyba je chyba ve validite, usporadani. V tomto pripade v usporadani HTML bloku.

Vzhled stránky může být i validní i nevalidní, podle toho, jak je zdrojový kód zapsán. Vzhled stránky se řídí jinými pravidy, než validitou.

RPG W3C a jeho validita Chápu to, jako neobratné vyjádření "validita podle W3C".
lida007
Profil *
jak jsem řekla, nebudu se tady s nikým hádat a fanatik nejsem. Doufám, že nikoho neurážím! A kdyby jo, jak už jsem jednou řekla, tak se omlouvám.
RPG
Profil
Radek Hrabůvka
Ono je to v podstatě to samé. Pravidla, podle nichž je html dokument validní vytvořilo konsorcium, tudíž to v podstatě je "jejich validita". I když uznávám, použití tvého slovního spojení by se hodilo víc.

lida007
Rozhodně se nemusíš za nic omlouvat...
kecy
Profil *
Od dvanácti let? Nedovedu si představit dvanáctiletou holku, zabývající se tvorbou www stránek... :-)
ehm... no, ja to radsi nebudu komentovat. a vlastne uz je mi 13 =) /teda samozrejme ze nemyslim zabyvat se tvorbou jako mit webdesign studio, ale jako zacinat se ucit html/
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0