Autor Zpráva
Vita
Profil *
Ahoj nevite jak docilit toho aby validator nerval?

Diky
Chamurappi
Profil
Reaguji na Vitu:
1) Nepoužívat validátor.
2) Vybrat takovou DTD, kde atribut name je, ideálně HTML 4 Transitional.
3) Přidat si interní podsadu DTD přepisující seznam atributů formuláře.
Pokud ti ten atribut funguje dle očekávání, tak o co jde? Zjevně se snažíš o používání XHTML -- co shledáváš špatného na tom, když si rozšiřitelný značkovací jazyk rozšíříš o atribut name?
Vita
Profil *
Moc mi neni jasny bod 3 muzes dat priklad? Jinak vsechny ostatni duvody mi jsou jasne jen jsem si zkusit jestli se toho rvani validatoru da nejak zbavit
Timy
Profil
Vita
Moc mi neni jasny bod 3 muzes dat priklad?
<!DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD XHTML 1.1//EN" "http://www.w3.org/TR/xhtml11/DTD/xhtml11.dtd" [
<!ATTLIST form
name CDATA #IMPLIED
>
]>

a už je to validní ;-)
Anonymní
Profil *
Stranku mam v PHP porad memuzu prijit na to proc mi to nebere tu posledni ]>. Kde delam chybu? :-( Vse se zobrazi normalne jen se mi tam navic ukaze ten konec :-(.
Timy
Profil
Anonymní
A opravdu nebude jednodušší pouze přehodit <!DOCTYPE> na nějaký, který atribut name obsahuje?
Dero
Profil
A opravdu nebude jednodušší pouze přehodit <!DOCTYPE> na nějaký, který atribut name obsahuje?

Což je prakticky jakýkoliv jiný.

Vita:

Proč potřebuješ používat XHTML 1.1?
Anonymní
Profil *
No on uz ted ten validator nerve jen nevim proc mi to tam zobrazuje to ]>. Bude to asi problem nekde v php. :-(.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Vitu:
Popisovaný nedostatek není způsoben PHP, ale v HTML prohlížeči: nepodporují interní podsadu DTD a patrně ani nikdy podporovat nebudou. V XHTML tento problém není, to má ovšem samo o sobě problém s nedostatečnou podporou.
Vita
Profil *
Já mám web psaný v XHTML a validátor neřve ze není kód validní, ale jak mám udelat to by se mi tam ta koncová hranatá a lomená závorka nezobrazovala v prohlížeči :-(
Chamurappi
Profil
Reaguji na Vitu:
Já mám web psaný v XHTML
Ne, máš web psaný v HTML při zbytečné snaze dodržovat XML syntaxi (která do HTML nepatří). Aby to bylo XHTML, musel bys použít jiný MIME typ. Mezi těmi dvěma jazyky je tlustá čára. Každý je úplně jiný a rozdíl není v sémantické čistotě, ani v lepším oddělení struktury od prezentace, ale především v onom MIME typu. Většina článků tento fakt nezmiňuje, protože sami jejich autoři XHTML neznají. Často mylně očekávají, že se parser sám přepne kvůli <!doctype>.

Použiješ-li opravdu XHTML, zmíněný problém zmizí a tvůj web se stane nepřístupný HTML prohlížečům, zejména všem Explorerům, starším Mozillám, starších Netscapům, většině mobilů a většině vyhledávacích robotů.
djlj
Profil
Ahoj nevite jak docilit toho aby validator nerval?
Místo name použij id...
Vita
Profil *
Uz jsem to vyresil. Predelal jsem Javascript. Uz tedy nepotrebuji name a vse je OK. Vsem dekuji za rady.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0