Autor Zpráva
szucs
Profil
Zravim,
mam 3 stlpcovy plavajuci(to znamena cez float right a float left, nie position absolute) CSS dizajn, s pevnou sirkou laveho a praveho stlpca,dynamicky sa meniaceho stredneho stlpca, rad by som sa spytal, ako je najlepsie, ked chcem v strednom stlpci umiestnovat nejake prvky, priklad formulare a rad by som ich nejak umiestnil, v tom strednom stlpci, tak ako na to.
Napriklad klasicky potrebujem v strednom stlpci dalsie tri stlpce, napriklad autor, datum, prispevok
Totiz to v prikladoch sa vsade uvadza len text a uz dalsie poziciovanie v ramci napriklad stredneho stlpca sa dalej neuvadza.
Jeden sposob je v tabulke, tak to robim, ale chcel by som prestav pouzivat tabulky.
Dalsi sposob je dat position absolute, ale potom, ked zmensujem sirku okna prehliadaca,tak mi ten poziciovany text rozbija dizajn, stoji na tom mieste a neprisposobuje sa novym rozmerom.
Cize text, ktory nie je poziciovany, sa prisposobi novym rozmerom a poziciovany nie.
A ked sa nachadza v strede aj poziciovany aj nepoziciovany text, tak to pri zmensovani sirky okna prehliadaca neposobi dobre.

Vdaka
mracek
Profil *
A proc nepouzijes
div style="margin-left: 100px; margin-right: 100px;"
div style="position: absolute; left: 0px;" /div
div style="position: absolute; right:0px;" /div
/div

Druhe reseni je pouzit display: table; Cili table layout divu. Musel by sis najit, jak se to presne pise, aby se to chovalo jako tabulka.

Pak je tu, to co chces s floaty;
div style="display: inline-block;"
div style="float:right;width:100px;" /div
div style="float: left; width:100px;" /div
div style="clear: both; font-size:1px;" & n b s p ; /div
/div

Mno a jeste zkus pohledat v google neco na: 3 sloupce layout
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0