Autor Zpráva
Chadas
Profil
Prosím o radu proč mi nesedí seznam s odrážkami? V případě textu delšího než jeden řádek se odrážka posouvá a jeden řádek níže než by měla být. Proč? Zároveň dochází i k posuno ve vodorovné ose. Zřejmě sousedním plovoucím prvkem. Proč a jak to ošetřit? Díky za pomoc. Upozorňuji předem, že položky menu NEFUNGUJÍ (zatím).Příklad je na
J
Profil *
<li> - čím míň se do toho classem zasahuje, tím míň problémů.
Bez class="zaklady-obsluhy" to vidím správně.
Chadas
Profil
Jasně, to já taky vidím bez "class" správně. Chtěl jsem ale jednotlivé odrážky od sebe odsadit (ve svislé ose). Nevěřím, že to nejde. Jenom nevím jak to udělat tak aby to správně fungovalo :(
J
Profil *
Co zkusit v tom class nechat jen margin-bottom a ostatní pryč?
Nebo nemoderně - bez class, a za každou položku <br><br>
Chadas
Profil
Asi by to šlo :)) Zkusil jsem to takhle
li.zaklady-obsluhy {

margin-bottom: 6px;
text-align: justify;
margin-left: 50px;
}

A je to v pohodě. Největší paseku tam asi dělalo WIDTH :( Dík za pomoc.
J
Profil *
Ještě - mám dojem že tam máte dvakrát id="osnovy" - id má být jednoznačné.
Chadas
Profil
Skutečně to tam bylo 2x. Už jsem to opravil. Akorát je ještě problém, že při zadání šířky pod sebou nesedí ty odrážky :( Ale je to pořád lepší než to bylo. Je to akorát v místě kde končí levý DIV s nabídkou MENU :( Teď jsem to hodil na web v barvě pozadí aby to bylo líp vidět.
J
Profil *
Seděly by kdyby to bylo v jednom seznamu, ne ve dvou - třeba s touto berličkou:

<li class="zaklady-obsluhy">programy pro psaní textů WordPad, Poznámkový blok, další programy Malování, Kalkulačka …</li>
<li class="zaklady-obsluhy">xxx</li>
<li class="zaklady-obsluhy">Úvod o počítačích a programech</li>

kde xxx je mezera - nevím jak se tady v odpovědi zapíše &nbsp;
ampersand n b s p středník (bez mezer)
J
Profil *
Aj, není to ono, oko vidělo blbě :-(
Chadas
Profil
Třeba se najde někdo kdo poradí. Nechce se mi věřit, že by to nějak rozumně nešlo udělat.
habendorf
Profil
Začal bych floatnutím hlavního obsahu doleva (+ vyhodit levý margin).
Dále je neuzavřená závorka ve stylu u ul.

Pak se uvidí co dál.
J
Profil *
Tohle už nebude zádrhel v seznamu, ale nějaký margin nebo width plus mínus pár pixelů v divech. Nejlíp na chvíli každý div obarvit jinak (jak už jste učinil s tím žlutým) nebo orámovat, aby bylo vidět kde to nesedí.
habendorf
Profil
Tohle už nebude zádrhel v seznamu, ale nějaký margin nebo width plus mínus pár pixelů v divech.

Blbost. To by to nehaprovalo uvnitř jednoho ul.
J
Profil *
Je zvláštní že je to ujeté jen v IE, v FF a O to vidím pod sebou.

A v IE jsou nepatrně ujeté i další texty (i pod posledními dvěma body v prvním seznamu) - "Zkrácený kurz zadarmo..." není přesně pod "Kurz pro začátečníky..." - zkrátka co je pod dolní hranicí levého menu , je o nějaké dva pixlíky vlevo. Za to snad ty seznamy nemůžou :-)
Chadas
Profil
Tak jsem sem vložil kopii celého webu. Pokud máte někdo chuť, je možné si to stánout a vyzkoušet kde je chyba.
To habendorf: Asi nerozumím co myslíš tím floatnutím hlavního obsahu doleva. Potom jsem ani nenšel kde není uzavřena závorka u ul :(
Chadas
Profil
Omlouvám se. zapomněl jsem upravit ten odkaz na stažení celého webu. Odkaz ke stažení je uplně dole na stránce.
habendorf
Profil
Chadas: Potom jsem ani nenšel kde není uzavřena závorka u ul :(

ul {
/* padding-bottom: 6px;
padding-left: 5px;
text-align: left;
width: 100%;
}
*/

Máš to blbě zakomentovaný - tím pádem první závorka není uzavřená, což má vliv na následující deklarace.


Asi nerozumím co myslíš tím floatnutím hlavního obsahu doleva.
Úplně stejně jako máš floatnutý levý sloupec, tak floatnout i pravý doleva. Není na tom nic těžkého.
J
Profil *
Něco se děje ve výšce kde končí levé menu. Je to vidět když se podbarví ul.osnovy a ul#hlavni-menu.

I nejjednodušším pokusem - prodloužením levého menu prdnutím <br><br><br><br><br> za poslední položku v tomto menu (Kontakt) se alespoň první seznam "srovná" (v IE, jinam t.č. nevidím).
Chadas
Profil
To habendorf: Komentář jsem opravil a je to horší než to bylo :( Prodloužením levého menu vložením prázdných řádků je mi dost proti srsti nehledě k tomu, že se bude měnit délka pravé části obsahu :( Asi bych si představoval jiné, efektnější řešení i když nevím jaké :(
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0