Autor Zpráva
mata
Profil
Zajímalo by mě, jak ukončujete obtékání. Já osobně používám prázdný div - např. <div class="clearl"></div> kde .clearl {clearl:left;}. Z hlediska sémantiky to však asi není úplně správné. Existuje nějaká jiná metoda? Ideální by to asi bylo např. přes <br />, který však není blokovým elementem a proto obtékání neukončí (ani když mu nastavím display:block).
Leo
Profil
A myslite si, ze br je z hlediska semantiky cistsi nez div? :-) Leo
mata
Profil
Cosi mi říká že prázdný DIV není úplně košér (asi moje svědomí :-) br je pro zalomení a ukončení obtékání většinou takovým zalomením je. DIV by IMHO měl cosi obalovat a v tomto případě neobaluje nic.
Leo
Profil
Div je vyznamove neutralni, takze semanticky je to podle me naprosto ok :-) Leo
mata
Profil
Dobrá - aspoň se mi bude klidněji usínat :-) Díky.
Ale přece jen - existuje nějaký elegantnější způsob nebo prázdný DIV je jedna z nejlepších cest?
habendorf
Profil
Podle mě to nejde říct jednoznačně, vidím asi tak tři základní možnosti:

1) nastavit clear pro následující obsah, prostě žádný element navíc (ne vždy použitelné)
2) div (dávám do něj nbsp, bez ní to někdy zlobilo) - na divu jakožto elementu bez sémantického významu není nic špatného
3) dost často clear ukončuje nějakou logickou část dokumentu, takže není od věci <hr /> s visibility:hidden, aspoň se to při zobrazení bez stulů hezky oddělí

Volba závisí na konkrétní situaci.
mata
Profil
2habendorf: Díky moc. Tohle jsem chtěl slyšet.

1) ano používám, ale např. ve fotogalerii, když mám floatované fotky nelze použít - tam vkládám ten prázdný DIV
2) ok
3) taktéž občas použiji - např. pokud mám 2sloupcový layout a potřebuji ukončit obtékání před patičkou
Leo
Profil
"nastavit clear pro následující obsah, prostě žádný element navíc (ne vždy použitelné)"

Samozrejme idealni reseni, muze to byt napr. paticka webu.

"Dobrá - aspoň se mi bude klidněji usínat :-)"

Pokud mate neklidne spani z toho, ze delate neco spatne na www strankach, zvlast takovyhle detaily, tak to zacnete brat s vetsim nadhledem. Co budete delat az vypukne ptaci chripka, prijde zemetreseni nebo poslanci zakazou vecernicek? :-) Leo
habendorf
Profil
nebo poslanci zakazou vecernicek?

LOL ! :o))
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0