Autor Zpráva
Thiago
Profil *
Me se libi holy grail ale, bohuzel se me spatne zobrazuje ve DW.
halogan
Profil
"holy grail"? Prelozil to dokazu, ale nevim, co to ma za spojitost s layoutem. Nejake sablony?
Plaváček
Profil
Webdesignerský Svatý Grál, viz http://www.alistapart.com/articles/holygrail . Bohužel nefunguje v IE 5 a 5.5, což je ho použití dost limituje. Podrobný popis naleznete v knize CSS prakticky... až vyjde :)
Dero
Profil
Svatý Grál? Tak ten bych nepřál teoreticky popisovat ani svému největšímu nepříteli. Více ve zmíněné knize. :o)
habendorf
Profil
Tak ten bych nepřál teoreticky popisovat ani svému největšímu nepříteli.

Proč? Co je na něm špatného?
Dero
Profil
habendorf: Na tom layoutu vůbec nic, ten je poměrně dobrý, pokud ho neženeme do extrému - pak už chybuje a dost nehezky. Popsat jej srozumiteně někomu, kdo v CSS víceméně začíná, je docela obtížné. Byla to jen narážka na onu knihu.
habendorf
Profil
pokud ho neženeme do extrému - pak už chybuje a dost nehezky

No já jsem si ho dost vylepšil, udělal jsem si i verzi pro quirk a nemám s ním problémy, ani v Opeře, která v původní verzi chybuje.
Dero
Profil
habendorf: Jistě, to všechno je možné a pro profíka ani příliš obtížné. Taky jsem si s ním hrál. Jde o to, že právě těmi vylepšeními ztrácí Grál kus své elegance. Už to není "light-weight" vzdušná šablonka, stává se z něj "heavy" krabice. Ale funguje bez problémů, neříkám, že to nejde řešit.
habendorf
Profil
Jde o to, že právě těmi vylepšeními ztrácí Grál kus své elegance. Už to není "light-weight" vzdušná šablonka, stává se z něj "heavy" krabice.

Ani bych neřekl, možná jsi to řešil jinak. Třeba mi jeden výtisk laskavě pošleš i s věnováním.
Dero
Profil
Ani bych neřekl, možná jsi to řešil jinak.

Dokázal jsi to bez hacků, individualizovaných stylopisů a nadbytečných definic (oklik) vyřešit pro všechny prohlížeče tak, aby to bez problémů fungovalo i se stejně dlouhými sloupci? Pokud ano, mohl bys mi to prosím ukázat? Zajímalo by mě, jak jsi to řešil.
Thiago
Profil *
TO DERO: mam problem v dreamweavru s timto layoutem. Zobrazuje se me spatne. Jinak se me libi tvuj layout, ktery pouzivas na sve strance, ted presne nevim jaky to je, ale mas vypracovany.
habendorf
Profil
Dero: Dokázal jsi to bez hacků, individualizovaných stylopisů a nadbytečných definic (oklik) vyřešit pro všechny prohlížeče tak, aby to bez problémů fungovalo i se stejně dlouhými sloupci?

Nadbytečné definice a indiv. styly jsem žádné nepoužil. Dále záleží na tom, čemu říkáš všechny prohlížeče, ale velká trojka je OK. Stejně dlouhé sloupce nejsou také problém. V quirku bez hacků, ve standardu s jedním selectorem. Nevím jestli považuješ selector za hack, podle mě je to normální součást css.
habendorf
Profil
Dero: jo ještě abych to upřesnil, tím quirkem mám na mysli samozřejmě IE v quirku a zbytek ve standardu, tak jak jsem zvyklý web psát. Lidově řečeno - strict s xml deklarací.
Honza Hučín
Profil
To, že se něco zobrazuje blbě v IE 5.x, nemusí být až tak velká chyba. Pokud na ten web chodí s IE 5.x pouhé 1 % uživatelů (a to je u weblogů dneska už častý jev), lze to už ignorovat, případně takové uživatele odstřihnout od stylů.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0