Autor Zpráva
Plaier
Profil
Mám nějaké základy k Css a chtěl bych aby se tu o CSS trochu diskutovalo protože bych se o něm rád něco dozvěděl. Například užitečné typy atd ... Takže například úvodní otázka .. Proč s CSS začít a např. proč ne.
Martin Kuželka
Profil
Myslím, že Ti odpoví Úvod do CSS z JPW.
Plaier
Profil
Díky moc, má tu někdo stránku která je založená hlavně na CSS ? Taková malá ukázka CSS stránky ?
habendorf
Profil
Řekl bych že skoro všichni. Jen si vybrat: http://diskuse.jakpsatweb.cz/index.php?action=vtopic&forum=2
Luxor
Profil *
Plaier
Přečti si téma http://diskuse.jakpsatweb.cz/index.php?action=vthread&forum=2&topic=21 02 docela by mě zajímalo, proč jsi zvolil název dotazu začínající hvězdičkou. Zkus tam prosím i odpovědět. Dík.
Plaier
Profil
habendorf: jo dik mrknu na to skusim si to všechno pročíct ...
Plaier
Profil
Luxor : Zajímavý .. Něco tam napíšu. ;)
Plaier
Profil
habendorf: Už právě jen to že je z čeho si vybírat bych chtěl to CSS začít používat protože se pomalu stává samozřejmostí ... Má CSS opravdu budoucnost nebo ho předhoní jiný, lepší jazyk ??
Plaier
Profil
habendorf: Jo a ještě něco .. Chtělo by to nějakou stránku, ve kterých si to CSS můžu přečíct v kódu .. Nechci kopírovat jen se chci mrknout jak to vypadá ... Ovšem to asi jen někdo mít nebude co ?
DoubleThink
Profil *
Plaier

Ty dekorace titulků si příště odpusť - a to myslím smrtelně vážně.
Leo
Profil
CSS primo v kodu si muze prohlidnout na milonech stanek po celym svete / CSS kod je verejne pristupny a viditelny, Leo
Yuhů
Profil
Plaiere, já přesně nevím, co chceš. Asi bude nejlepší odkázat tě na HTML tahák, tam je spousta ukázek CSS, ačkoli je to o HTML:

www.jakpsatweb.cz/html/html-tahak.html

To je tak jediné místo, kde si CSS můžeš přečíst v kódu.

> Má CSS opravdu budoucnost nebo ho předhoní jiný, lepší jazyk?

Pokud ho někdy předhoní nějaký lepší jazyk, tak takový jazyk pravděpodobně ještě nevzniknul.

Vzdáleně podobný jazyk je XSLT, ale stejně se používá na trochu jiné věci. Vzhledem k charakteru tvého dotazu bych ale řekl, že to pro tebe není aktuální.
Plaier
Profil
Leo: Jenže zatím jsem zjistil že se CSS dá i používat ze souboru na který se pak na stránce odkazuje, pak tím neni vidět žádné CSS ... např (link rel="stylesheet" type="text/css" href="styly.css") A to právě podle mého používá dost lidí. Jsou v tom nějaké nevýhody ?? Vidět jde jen CSS typu class atd ...
Plaier
Profil
DoubleThink: Promiň ale nikde se nepsalo že se to nesmí ..
Plaier
Profil
Yuhů: Nevim spíš sem uvažoval o tom že bych chtěl vidět nějakou stránku kde je ukázané co všechno CSS dokáže, jak se dá použít aby to vypadalo dost pěkně atd ... Dik za informace ohledně XSLT ani sem nevěděl že to existuje .. Máš nějakou stránku o XSLT ??
Martin Kuželka
Profil
Yuhů, XSLT mi nepříde ani vzdáleně příbuzný, protože neslouží k nastavení vzhledu, ale k transformacím z xml dokumentu na jiný xml či jiný formát.
Plaváček
Profil
Tak se třeba koukni na http://www.webface.cz , tam uvidíš CSS v praxi nejlépe.
Plaier
Profil
Plaváček: To se přesně chtěl vidět ... :]
Plaier
Profil
Je i tady použitý CSS ? http://www.webdesign.spiderer.net/
Řekl bych že jo ale je odkazováno jak už jsem někde nahoře zmiňoval ...
Leo
Profil
Kdyz vidis na strance (v kodu) <link rel="stylesheet"... tak je taky pouzity CSS, jen je v samostatnem souboru. Prohlidnout se ale da taky. Leo
izsak
Profil
Plaier
Dnes už všetky nové stránky používajú CSS. Niektoré (myslím, že stále drtivá väčšina z nich) sú stále robené aj v tabuľkách, ale bez CSS sa už teraz nezaobídu (minimálne kvôli sofistikovanejšiemu nastaveniu vzhľadu odkazov).

Stránky, ktoré uvádzaš, používajú iba CSS na vytvorenie vzhľadu (layoutu). CSS je možné pripojiť k stránke -> pokiaľ sa priamo v kóde stránky nenachádza nejaký CSS kód (správne: class="" nie je CSS, ale iba HTML atribút) neznamené to, že stránka CSS nepoužíva.
Dnes už ťažko nájdeš stránku, ktorá nemá CSS v externom súbore, ale samozrejme existujú aj také stránky. CSS priamo v kóde stránky sa používa pri dokumentáciách CSS hackov a pod., napr. http://www.wellstyled.com/files/css-underscore-hack/example-position.h tml
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0