Autor Zpráva
pavelba
Profil
Potreboval by som poradit so zobrazovaním objektov table a div.

Pr.1. V ráme mám cca 5 table, ktoré pri normalnom zobrazeni /celá obrazovka/ sú vycentrované. Akonáhle si však zapnem "oblíbené", Médiá" a pod. tabulky sa jednou stranou opierajú o daľsí rám, popr. sa strácajú pod ním...

Pr. 2 Na stranke bez table mam vlozeny div, umiestnený vpravo pod nadpisom:

stylopis:

div.obsah { position: absolute; line-height: 110%; font-size: 105%; background-color: #20b2aa; #padding: 10px; width: 250; height: 150 }
#vpravo { left: 740; top: 60 }

Dá sa tento div naviazať povedzme na nadpis tak, aby sa pri zmenšení okna ocital stále v percentuálne rovnakej polohe? Problém nastáva vtedy, keď otvorím už spomenuté: "Oblíbené", "Médiá" a pod. polovička divu (obsahu) mi mizne po pravej strane.

Sorry som amater... ;-)
Vďaka za radu.
pavelba
Profil
Takze nič? Nedá sa to? Alebo je to tak banálna záležitosť, že sa neoplatí reagovať? Skúste mi aspoň naznačiť, kde by som našiel riešenie. Poziciovanie css som už prešmejdil.... :-(((
Plaváček
Profil
No, začal bych tím, že bych opravil zápis v CSS tam, kde je třeba uvádět jednotky. Nechápu ale moc, z uvedeného kodu, proč hlavní blok pozicuješ absolutně?

div.obsah { position: absolute; line-height: 110%; font-size: 105%; background-color: #20b2aa; #padding: 10px; width: 250px; height: 150px }
#vpravo { left: 740px; top: 60px }

A pak bych juknul, jak se centrují bloky:

http://www.sovavsiti.cz/c02031.html
pavelba
Profil
Díky....
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0