Autor Zpráva
hubipe
Profil
Dobrý den,
mám stránku, která je oprimalizovaná pro většinu Windowsáckých prohlížečů. Teď se mi dostalo do rukou Live CD s Linuxem a samozřejmě s Konquerorem. Podívaje se na své stránky jsem se velice podivil. Není nějaký hack, který mi zahrne styl jenom pro Konqueror, či něco, kde bych nastavil styly jenom pro Konqueror? Díky za odpověď.
WanTo
Profil
Kdo používá Konqueror?
Radek Hrabůvka
Profil
WanTo Kdo používá Konqueror? Málokdo, podobně Safari, obojí má stejné vykreslovací jádro.
hubipe KHTML se velmi špatně rozlišuje od Opery (nosenze, nebo jakýkoliv jiný nesmysl) . Přesto nemíň 2 různé hacky na Konqueror tady za poslední asi rok v diskusi byly. Konqueror 3.5.0 se liší od staršího 3.4.0, aby byl úsoěšný v testu Acid2
Je to trochu mimo téma, ale jenom jsem zvědavý, jakou distribuci jsi zkoušel.
Radek Hrabůvka
Profil
Nečekal jsem, že to najdu tak rychle, ale to proto, že jsem šel "na jistotu": diskuse.jakpsatweb.cz/index.php?action=vthread&forum=7&topic=16498
halogan
Profil
WanTo: Konqueror neni prilis pouzivany na Linuxu (par procent tam vsak je), ale na Mac OS X si drzi drtivou vetsinu, takze bych se jej drzel. Ja jsem s Konquerorem nemel nikdy zadne problemy, vykresluje perfektne, co se tyce CSS 1, 2 i 3.
Honza Hučín
Profil
O hacku pro Konqueror nevím. Řešil bych to tak, že bych stránku upravil tak, aby ji zobrazovaly správně všechny důležité prohlížeče (pokud mezi to Konqueror počítáš). Jiné (složitější a méně spolehlivé) řešení je zkusit rozpoznat Konqueror podle user-agenta v hlavičce HTTP požadavku a podstrčit mu na serveru dynamicky jiný stylopis.
halogan
Profil
> řešení je zkusit rozpoznat Konqueror podle user-agenta v hlavičce HTTP požadavku a podstrčit mu na serveru dynamicky jiný stylopis.
To radsi klasicke hacky, toto je velice zastarala a nevhodna metoda.
jozob
Profil
Súhlasím s haloganom. Dôvod - nie vždy je zaručené, že v HTTP hlavičke bude prehliadač označený správne (do HTTP hlavičky si môžem napísať čo chcem ... Aj to, že som Google robot).
Radek Hrabůvka
Profil
halogan Stránky "Jak psát web" Safari zobrazuje jinak, jinak.Konqueror zobrazil jinak, než Safari. Kosmetický problém se týká jen některých prvních písmen v pravém menu.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0