Autor Zpráva
mata
Profil
Potřebuji na úvodní stránce vertikálně i horizontálně zacentrovat obrázek (něco jako www.botka.cz)

použil jsem Yuhůovo řešení, ale po otestování v IE7 jsem zjistil, že se nezobrazí zhola nic :( (a to ani ve vzorovém řešení Yuhůa). Existuje ještě nějaký jiný netabulkový způsob jak vertikálně centrovat?

PS: Prosím neodbočovat od tématu příspěvky typu "ještě nenastal čas IE7"
Plaváček
Profil
Existuje - tabulka. Omlouvám se, ale ještě nenastal čas IE 7, ladit pro beta verze je ztráta času.
mata
Profil
Pokud je mi známo tak by se v zobrazovacím jádře IE7 už žádné změny dělat neměly, takže přítomnost této chyby předpokládám i v konečné verzi IE. Kdyby šlo o decentní rozhození designu tak se s tím smířím, ale to že není vidět vůbec nic je dost zlé :(
nonewood
Profil
mata Existuje ještě nějaký jiný netabulkový způsob jak vertikálně centrovat?
Plaváček Existuje - tabulka.

mata PS: Prosím neodbočovat od tématu příspěvky typu "ještě nenastal čas IE7"
Plaváček Omlouvám se, ale ještě nenastal čas IE 7, ladit pro beta verze je ztráta času.

:-D
Miloš
Profil
V quirku jako
body {background: url(obrazek.jpg) no-repeat center; height: 100%;}
Miloš
Profil
PS.: IE7 nemám, takže jak v něm, to netuším.
Plaváček
Profil
Tak jinak - vertikální centrování je de facto i de iure blbost, protože nikdy dopředu nevíte, vůči čemu chcete vlastně něco vertikálně centrovat. Jediným schůdným a vždy použitelným řešením je a bude tabulka, která má jiný mechanismus vykreslování. Pokud tedy na něčem podobném trváš, použij ji, nic nepokazíš.

Pomocí standardních prostředků CSS něčeho takového dosáhnout nelze, protože tento požadavek jde proti základní filozofii zobrazování webové stránky (obrazovka je pouze průzor, kterým se pomocí posuvníku diváte na nekonečnou stránku - více o tématu v knize o CSS, která brzy vyjde). Z toho vyplývá, že každé nestandardní řešení (při vší úctě k Yuhůovi) není a nemůže být stroprocentně účinné a je velmi pravděpodobné, že nikdy nebude fungovat tak, jak si představujete.

Dále - domnívat se, že v jádře IE se nebudou dělat žádné změny je něco podobného jako věřit na ufony. Ladit CSS pro verzi prohlížeče, který doposud není určen široké veřejnosti, čili funguje zatím v beta verzi (nebo jinak řečeno ve vývojovém režimu,) je zbytečná ztráta času, kterou můžeš smysluplněji věnovat své přítelkyni. Nebo příteli. Dle vkusu a zaměření.

Odpověděl jsem lépe?
Leo
Profil
"íce o tématu v knize o CSS, která brzy vyjde"

Prosim prosim smutne koukam - je ta kniha natolik tajna, ze se nikde nezverejnuje kdo ji vyda, kdy, ani jak se bude jmenovat? Predpokladam, ze je v nejakem edicnim planu pokud ne primo v tiskarne... Leo
mata
Profil
Plávaček
ano, tahle odpověď me uspokojila podstatně více, především Pokud tedy na něčem podobném trváš, použij ji (tabulku), nic nepokazíš. Energii ušetřenou použitím tabulky můžu nyní s klidným svědomím věnovat přítelkyni ;-)

Leo
Předpokládám, že byla myšlena tato knížka:
http://knihy.cpress.cz/DataFiles/ImgLib/katalog/pocitac_40_43.pdf
Strana 40 (resp. 1) - druhá zleva v řadě při dolním okraji - CSS Hotová řešení, autor Petr Staníček (a myslím že ještě pánové Bien a Lešetický + výpomoc 'Dero'). Vyjde u ComputerPressu, ale "V přípravě" už jí mají asi půl roku.
Leo
Profil
Spravne, to je moje dedecek! Marne jsem ji hledal vyhledavanim, diky. Ted uz se jen tesit, Leo
Leo
Profil
"Energii ušetřenou použitím tabulky můžu nyní s klidným svědomím věnovat přítelkyni ;-)"

Ale pro jistotu bych ji nerikal proc dnes vecer nejste vyjimecne u pc, nemusela by to ocenit :-) Leo
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0