Autor Zpráva
waiff
Profil
Dobry den, mam tabulku ve ktere mam na jednom radku <tr> bunku ktera presahuje pres tri <td colspan=3>...</td></tr> a pak mam dalsi radek <tr> kde mam tri bunky <td> a ta prostredni ma pomoci css nastaveny width na 90%. problem je v tom, ze pokud testuji bez prvni radky, je vse v poradu, ta co ma mit 90 ma 90, bunky po stranach maji po 5%. jakmile ale vlozim do kodu i tu prvni radku s tim colspanem, vsechy bunky se rozdeli do 1:3 a formatovani nefunguje.

<table>
<tr><td colspan=3>naky text</td></tr> <!- aby mi nasledujici radek fungoval, musim tento vynechat -->
<tr><td>&nbsp;<td class='trida urcijici width'>obrazek</td><td>&nbsp;</td></tr>
</table>

Budu vdecny za jakoukoliv radu. Dekuji Petr
Radek Hrabůvka
Profil
Název třídy nemůže být "trida urcijici width", ale třeba "trida-urcijici-width", nemůžou tam být mezery.
jozob
Profil
Ono by to bolo v pohode, keby to boli 3 samostatné selektory.
waiff
Profil
:) to bylo jen obrazne pojmenovani, trida ktera mi urcuje width se jmenuje jendslovne "lpic", vzdyt kdyby to byla 3 slova, tak by to nefungovalo ani tak ani tak, ne?
J
Profil *
Otázka ještě jestli píšete
table {table-layout: fixed;}
- je-li fixed a ne auto, tabulka si nenechá ráda do rozměrů sloupců kecat, obzvlášt nejsou-li v px.
waiff
Profil
Diky moc J, mel jsem fixed, s auto je vse v poradku... Moc jste mi pomohl...
jozob
Profil
waiff
"vzdyt kdyby to byla 3 slova, tak by to nefungovalo ani tak ani tak, ne?"
Triedu v CSS tak samozrejme nezapíšeš. Ale keby to zapíšeš "trojslovne" v HTML, nemáš žiaden problém. Bralo by sa to ako tri samostatné triedy, ktoré by sa hľadali v štýlopise. Keby tieto tri triedy existovali, element by dostal všetky vlastnosti definované v týchto troch triedach. (používa sa to a je to celkom elegantné)
Robert
Profil *
Přátelé, nevíte náhodou někdo, jak udělat colspan v CSS?
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0