Autor Zpráva
koudi
Profil
Chci se zeptat, jestli je chyba u mě, nebo skutečně nejde prvky label nastavit width. Chtěl sem si nastylovat formulář, aby vypadal jako v tabulce a to tak, že bych labelu dal třeba 20% a inputu 80%, ale label prostě na width nereaguje.

Jak se dá tedy nějak jednoduše nastylovat formulář, aby vypadal jako v tabulce? Viděl sem řešení kdy to udělám přes "divovou tabulku", ale to se mi moc nelíbí. Čet se třeba plaváčkovy články o formulářích, ale já bych radši, aby inputy byly hned vedle labelu, ne až pod ním.
Díky
Martin Kuželka
Profil
Tomu labelu nastav width: 20%; float: left; text-align: right;. Mělo by to udělat to, co asi chceš.
Plaváček
Profil
Pro LABEL lze nastavit width a dat mu float:left, zadny problem v tom myslim neni.
koudi
Profil
Zajímavý, díky.
Proč se labelu nastaví width jenom pokud má zadáno float: left? To mi nějak neni jasný...
Timy
Profil
protože label je řádkový element
koudi
Profil
Aha, to sou věci. No tak díky.
Anonymní
Profil *
Ještě teda pro upřesnění - co se vlastné děje, když nastavim float: left, že to pak najednou funguje?
halogan
Profil
Anonym: nastaví se jako blokový element, protože floatovat můžou jen blokové elementy.
koudi
Profil
To sem byl já, zapomněl sem se přihlásit. Takže stejnýho efektu bych dosáhl použitím display: block?
Timy
Profil
koudi
pak by z labelu byl blokový prvek a input by ti odskočil na další řádek ;-)
koudi
Profil
Timy
Hernajs to je ale blbost :-). Sem rád, že se tomuhle nemusim věnovat nějak víc... :-)
Timy
Profil
ono by možná stačilo, kdyby jsi tomu labelu přisoudil display:inline-block a pak by měl zůstat řádkovým prvkem, ale měla by mu jít přidělit šířka - tedy tak, jak jsi to chtěl úplně na začátku. Ale nijak moc jsem to nezkoušel a je možné, že to dělá někde neplechu.
koudi
Profil
Já tam klidně nacpu float: left, to mi nijak nevadí, jen sem nechápal proč to tak je.
Timy
Profil
mimochodem - celé to už vlastně rozebral Plaváček ;-) http://www.plavacek.net/formulare/
halogan
Profil
Timy: inline-block nepodporuje IE a Gecko, bohuzel.
Timy
Profil
halogan
Zkoušel jsem to v IE a Opeře a oba mi to brali... Firefox se opravdu nechytá.
halogan
Profil
Timy: aha, ja jsem vychazel z wikipedie, kde o IE pravi "display — Only none, block, inline, table-header-group, and table-footer-group are supported."
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0