Autor Zpráva
halogan
Profil
Dobrý den,
rád bych se zeptal, jak řešíte box model u Internet Exploreru. Jde o to, že jsem nucen psát stránky v XHTML (i přes text/html, ale to je jiné povídání) a přemýšlím, jak nejlépe řešit to počítání. Pro mě nejjednodušší způsob je dát IE do quirku a tím se postarat o všechny IE najednou. Bohužel mi XML deklarace neprochází (je mazána), takže jsem přemýšlel, že bych vzhledem k dalším verzím IE zapomněl na quirk a vyřešil to přes STD. Tím pádem bych styloval normálně, IE by procházelo a pro IE 5, 5.5 bych udělal CSS v podmíněném komentáři s upravenými šířkami/výškami.

Co myslíte? Co používáte vy?
mata
Profil
buď podmíněné komentáře a nebo neuvádět dtd čímžtopádem IE pojede v quirku
Timy
Profil
halogan
"Bohužel mi XML deklarace neprochází (je mazána)"
Proč...? No, můžeš použít i komentář, který pokud bude před Doctypem tak taky IE shodí do quirku, ale jen jestli ti to nesmaže taky. Jinak já obvykle IE shazuju do quirku a pak používám -moz-box-sizing a box-sizing a sjednotím si tak box-modely. Nebo nechám IE ve standardu a vzhled v IE5 a nižších neřeším. Zatím si nikdo nestěžoval :-). Ale uznávám, že to není pěkné řešení.
halogan
Profil
Timy: Proc? Nevim, proste se jim to nelibi nebo nevim. Ja chci prave co nejcistsi reseni i s ohledy do budoucna (tento ohled bohuzel neni vymizeni IE 5, 5.5, to az tak za 2 roky).
DJ Miky
Profil
já k řešení box modelu (s definovanou XML deklarací) používám bug IE - interpretaci * html, to znamená třeba:
.box {width:130px;padding:10px;}
* html .box {width:150px;}

nevím, jak je to s IE7...
jozob
Profil
DJ Miky
Lepšie je používať uvedené podmienené komentáre.

"nevím, jak je to s IE7"
IE7 odstráňuje bug pri selektore rodiča elementu html (* html). Tiež odstraňuje prepínanie módu pri uvedení kódu pred DTD.

halogan
AFAIK, IE 6 má problémy aj so samotným standard módom. Takže určite by som sa ho snažil prepnúť do quirks módu. Ten komentár pred DTD je celkom dobré riešenie, ak je odstraňovaná XML deklarácia. Skús si presadiť ten komentár pre DTD.
avaranger
Profil
Nejlepe pouzivat Majtroska hack (vlastne to ani neni hack ;) )

http://www.pixy.cz/pixylophone/2003_08_archiv.html#1061885333
halogan
Profil
avaranger: Rekl bych, ze ani ne. Radeji budu mit cistsi kod.
jozob
Profil
Podmienené komentáre sú najlepšie možné riešenie. O tom je zbytočné hádať sa.
llook
Profil
Pokud nemáš rád ty bábušky matrjošky, tak je ještě jedna možnost:

* {
box-sizing: border-box;
-moz-box-sizing: border-box;
-khtml-box-sizing: border-box;
}

Pokud ale chceš optimalizovat i pro CSS validátor, tak to budeš pro něj muset nějak ohackovat. ;-)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0