Autor Zpráva
JanoF
Profil *
Validujem forum a potreboval by som zvalidovat este <ul> tam to je definovane bez <li></li> a tym padom to je nevalidne, chcel by som aby to bolo validne, a ked pouzijem <li>...</li> tak to uz validne je ale potom prispevky su zle, cez css sa to da zevraj skryt, ale niesom nejaky extra prebornik, ako by to slo?
RPG
JanoF
Jak může existovat seznam bez definovaných položek? Nu, nevadí... :-)
O co přesně ti jde? Prosím, popiš přesněji problém a také to, čeho chceš dosáhnout.

Mimochodem, když ti to funguje, proč se zabývat validací?
Timy
JanoF
"Validujem forum a potreboval by som zvalidovat este <ul> tam to je definovane bez <li></li>"
Co je to za blbost <ul> bez <li>? Nebude lepší pro tyto účely použít třeba jednoduchý <div>?
Leo
Pokud chcete aby byl HTML kod validni, tak ho proste validni udelejte.... Leo
Michalek
<ul>

<li style="display:none;"></li> <!-- skryty li -->
</ul>

Ale jak rikaji ostatni, proc?
Radek Hrabůvka
Místo tagu <ul> použij <blockquote>. Není to sice sémanticky správné (není ani teď), vzhled fóra by měl zůstat stejný. Pokud bude vzhled fóra jiný, pomocí css dej tagu "blockquote" stejný styl, jako má tag "ul". Pokud bys chtěl vyřešit i sémantiku, tak dej odkaz na fórum.

CSS ti nepomůže s validitou HTML.

Mimochodem, když ti to funguje, proč se zabývat validací? Protože zrovna tohle patří mezi prasárny.
JanoF
Profil *
Ale jak rikaji ostatni, proc?
Ide mi oto ze cele forum validne je, az nato ze ked v prispevku pouzije uzivatel bbcode [list] tak potom uz dana tema validna nieje, a ked uz vsetko je tak preco nespravit nejak este toto :)

Mimochodem, když ti to funguje, proč se zabývat validací? Protože zrovna tohle patří mezi prasárny.
Ano funguje, ale preco nie? co je natom prasarna?

http://validator.w3.org/check?uri=http://www.pcforum.sk/ponuka-webhost ingu-websupport-sk-vt3635.html
Michalek
JanoF
Ale myslim ze to moje reseni nepomuze, jak bude v <ul> i neco jinyho co neni ohraniceny <li> bude validator stejne rvat, myslim.

Co treba zakazat pouzivani [list]? :-) Vim, asi blbost.
Michalek
Aha, ctu to znovu; ja to od zakladu blbe pochopil. Tak se omlouvam, ted mi to doslo. Sorry.
JanoF
Profil *
Cize to asi nepojde nejakym sposobom spravit?
Timy
Prostě a jednoduše - v elementu <ul> může být další obsah pouze v elementu <li>. Samotný element <ul> nesmí obsahovat žádný jiný element kromě <li>, ani prostý text (text a další elementy smí obsahovat až samotné <li>). Element <ul> má <li> povinné, tzn, že každý <ul> musí obsahovat alespoň jednou <li>. Jestli jde jen o čistou validitu v podobě textu "This Page Is Valid HTML", můžeš zkusit něco takového:

<ul>
<li style="display:none"></li>
<ins>nějaký text, který tady chcete mít</ins>
</ul>

Je to sice svinstvo, ale je to "validní" (HTML).
RPG
Radek Hrabůvka
Protože zrovna tohle patří mezi prasárny.
Nešlo mi o to, jestli to je prasárna či nikoliv. Šlo mi o funkčnost. Mimochodem s tím nemá validita ani nic společného. Viz. Timy.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0