Autor Zpráva
Muty
Profil
Zdravim!
Mam jednoduchy layout:

CSS


obsah {position: absolute; left: 150px; top: 49px; width: 500px; BORDER: #000000 1px solid; height: 500px;}
.menu {position: absolute; left: 0px; top: 49px; width: 150px; BORDER: #000000 1px solid; height: 500px;}
.hlavicka { position: absolute; width: 760px; top: 0px; left: 0px; height: 50px; BORDER: #000000 1px solid;}
.odkazy {position: absolute; left: 650px; top: 49px; width: 110px; BORDER: #000000 1px solid; height: 500px;}

a k nemu tento kod:

<html>
<head>
<title>Apocaliptic Riders</title>
<LINK rel='StyleSheet' href='style/style.css' type='text/css' media='all'>
</head>
<body>
<div class="hlavicka">LOGO</div>
<div class="menu">
.:MENU:.</div><div class="obsah">
Obsah dksjafhsdkjghsjkfdghsfa jhdlf sajdgfsjglk sjskf srilf sdjklsd </div><div class="odkazy">
.:Odkazy:.</div>

</body>
</html>



a nedokazu to proste vycentrovat do prostred stranky. Poradi mi pls. nekdo?
Dekuji
jozob
Profil
HTML:
<div id="obal">

<div class="hlavicka">LOGO</div>
<div class="menu">
.:MENU:.</div><div class="obsah">
Obsah dksjafhsdkjghsjkfdghsfa jhdlf sajdgfsjglk sjskf srilf sdjklsd </div><div class="odkazy">
.:Odkazy:.</div>
</div>


CSS:

body {
text-align: center;
}

#obal {
width: šírka; /* šírka layoutu */
margin: 0 auto;
}
Muty
Profil
Toto řešení se mi bohužel nepodařilo zprovoznit. Upravil jsem cely CSS kod do teto podoby:

body {


text-align: center;

}



#obal {

width:800px;

margin:0 auto;

}
.obsah {position: absolute; left: 150px; top: 49px; width: 500px; BORDER: #000000 1px solid; height: 500px;}
.menu {position: absolute; left: 0px; top: 49px; width: 150px; BORDER: #000000 1px solid; height: 500px;}
.hlavicka { position: absolute; width: 760px; top: 0px; left: 0px; height: 50px; BORDER: #000000 1px solid;}
.odkazy {position: absolute; left: 650px; top: 49px; width: 110px; BORDER: #000000 1px solid; height: 500px;}

a porad nejede. Zkoušel jsem ruzne hodnoty u #obalu, ale bohuzel mi to nejede. CSS opravdu neumim. Mohl by me to nekdo upresnit? Dekuji
J
Profil *
Když se používá position: absolute, obávám se, že pomocí obalu s center nic nenaděláte.
Muty
Profil
mno a jak to predelat prosim?
J
Profil *
http://css.interval.cz/clanky/vychytany-trisloupcovy-fluidni-layout-se -stejnou-delkou-panelu/

i s příkladem http://css.interval.cz/priklady/priklad-9-1.htm
lecisko
Profil *
taky mam takovej problem
Jan Tvrdík
Profil
zkus:
#obal{
position: relative;
width:800px;
margin:0 auto;
}
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0