Autor Zpráva
Wan-To
Profil *
Co si myslíte, že je lepší - tabulkový layout nebo CSS/DIV layout?
habendorf
Profil
Určitě CSS/DIV.
Leo
Profil
CSS layout vsema deseti. Leo
atejkl
Profil
co to je CSS/DIV layout??? abych neumřel nevzdělaný :-)))
Fred
Profil
C je správně css/co nejmíň divů layout ;-)
Cody
Profil
Ale tabulky jsou jistější (čisté html) ale při větším obsahu se dlouho natahují. Css zase nemusí fungovat všude, když se nedejbože nestáhne třeba externí css soubor, tak je celej web v ****. Však víte kde:-)
atejkl Patrně je myšleno pozicování prvků pomocí CSS. Pozicovaný Layout.
Leo
Profil
"Ale tabulky jsou jistější"

Chcete rict jednodussi pro TVURCE stranek?

"(čisté html)"

Pri pouziti CSS je mnohem cistsi

"když se nedejbože nestáhne třeba externí css soubor, tak je celej web v ****"

Neni, zobrazi se kvalitne strukturovana a logicky usporadana INFORMACE (prave to ciste html).

Leo
Cody
Profil
Leo nechci říct jedodušší, kdybch chtěl říct jednoduší, jistě bych to řekl. Tvrdím, že html podporuje každý html prohlížeč (jak logické), css naprostá většina, ale ne všechny. Tabulky jsou nejjistější forma layoutu.

Neni, zobrazi se kvalitne strukturovana a logicky usporadana INFORMACE (prave to ciste html).

Pokud je tak web opravdu strukturován, ale hlavnmě se rozhodí celý design stránek. To se u tabulkového layoutu nestane.
Spikee
Profil
Cody
CSS je IMHO jednoduchšie ako tabuľky. Nemusím písať <tr> ....

Pokud je tak web opravdu strukturován, ale hlavnmě se rozhodí celý design stránek
Ak webmaster dá samotný obsah pred menu, tak z tej stránky budem mať aspoň niečo.

Tvrdím, že html podporuje každý html prohlížeč (jak logické), css naprostá většina, ale ne všechny.
Tie, ktoré nepodporujú CSS už takmer neexistujú.
Fred
Profil
Cody Používá snad někdo jiný než já Off by One ?? , nevím o jiném grafickém prohlížeči, který by mělo smysl občas používat, a který by neuměl css.
Cody
Profil
Tie, ktoré nepodporujú CSS už takmer neexistujú. to je pravda, ale může se stát že externí css nedorazí. Já css layout nezatracuju, sám mám několik webů takhle, ale ani nechci splachovat tabulky do záchodu.
Jak by řekl Yuhů, na něco css na něco tabulky, podle toho co je více použtelnější
Leo
Profil
Cody

Ale CSS a HTML nejsou v protikladu. Prohlizece, ktere umi grafiku, ale ne CSS jsou dnes vykopavky a ve statistikach tvori promile. Muzes argumentovat tim, ze jsou to i treba nova nedospela zarizeni typu mobilnich sustitek, ale tem tabulka rozhodne neposlouzis. Ty vsechny dostanou spravne udelany cisty HTML kod. Textove prohlizece a ctecky taky.

Ale chapu / taky jsem se branil opustit tabulky a vsemozne argumantoval, a nakonec zjistil, ze jsem jen lini ucit se nove veci. Ja jsem totiz hrozne konzervativni :-)

Jinak si zkus nainstalovat Webspeed Simulator (www.xcat.com) a podivat se na www.seznam.cz a pak www.zoznam.sk pres simulaci pomaleho pripojeni.

Leo
Spikee
Profil
Cody
Na layout tabuľky rozhodne nepoužívam.
Leo
Profil
By the way, jeste nikdy se mi nestalo, ze by externi css nedorazil. Navic mu staci jeden pokus, pak uz se bere z kese. A kdyz nedorazi zadne nestesti proboha - mas prehledny html kod. Zkus si nejakou stranku delanou pres CSS (treba www.pixy.cz) a nejakou v tabulkach (www.lupa.cz) prohlidnout ve Firefoxu kdyz si ve View vyberes Page style / No style a pochopis. Leo
Fred
Profil
Použitelnost to je to o co kráčí. Tabulky nejsou na layout, ale na tabulková data. A to ještě tabulka správně napsaná a o tom nemá většina lidí ani páru, ono toiž napsat správně přístupnou a použitelnou tabulku pro ty tabulková data je docela opruz a vidím tak aximálně jednu měsíčně a to většinou, jen když se potřebuji podívat jak se to správně dělá. Tady máš příklad jak vypadá správně napsaná přístupná tabulka a tady nějaké informace o tom proč se nemají tabulky používat pro layout Tutoriál proč ne tabulky
Ten Off by One používám jen když jsem na blbém připojení, stále neexistuje rychlejší prohlížeč a vejde se na disketu
Spikee
Profil
Fred
Sťahujem ten Off by One (chcem vedieť, čo to je) :-)
Fred
Profil
Spikee Než ho spustíš, odpoj se a nastav si v něm nejdřív homepage google
Cody
Profil
Tak jste mě asi přesvědčili dobrá argumentace. Bílá vlajka.
ax123
Profil
V css neudelate 3 a vice sloupcovy layout a potom je nutne i netabulkova data davat do tabulek pokud ma nekdo jiny nazor, rad se poucim, protoze se mi takova stranka nepovedla najit. Spravne se nezobrazuje ani Pixiho reseni http://www.pixy.cz/blogg/clanky/css-3col-layout/
Fred
Profil
Tady si vyber Třísloupcové layouty
Leo
Profil
"Trisloupcovy" layout v CSS? To urcite jde, sam je pouzivam, Leo
Wan-To
Profil *
Já osobně dávám přednost tabulkám, ale takovým, které používají CSS nebo se CSS layoutem vhodně doplňují. Jednoduše řečeno: napíšu si styly pro buňky a udělám tabulkový layout a kde by byly tabulky moc složité, tam použiji CSS a DIVy.
Jiří
Profil *
By the way, jeste nikdy se mi nestalo, ze by externi css nedorazil. Navic mu staci jeden pokus, pak uz se bere z kese.
No řekl bych, že u Hofylan.cz to je velmi častý případ.
Leo
Profil
"No řekl bych, že u Hofylan.cz to je velmi častý případ."

To neznam ale chodim na tisice jinych stranek, a tam se mi to nestalo, takze nejspis bude zavada u nich nebo na vasem prijimaci, Leo
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0