Autor Zpráva
Axamith
Profil
na stránkách používám externí stylovaní. Barvu nenavštíveného odkazu mám nastavenou na zelenou. U jednoho odkazu potřebuji změnit barvu na černou. Zkoušel jsem to udělat následujícím způsobem :

<div id="paticka_2">
<style>
a:link {color: #000000;}
a:visited {color: #000000;}
a:hover {color: red;}
</style>
<p><br>Fishland.cz spravuje <a href="mailto:jan.havelka%40atlas.cz">webmaster</a></p>
</div>

To mi ale přepíše nastavení na celé stránce. Jak udělat přímý styl pouze pro <div id="paticka_2">
lubos_z_kotelny
Profil *
#paticka a:link ?
Zahon
Profil
řešení je jednoduché... u tohoto odkazu si musíš vytvořit třídu.. tzn <a class="tvoje_trida" href="atd... >
A poté klidně do externího stylu dáš:
a.tvoje_trida{ /* toto je pro základní nastavení odkazu */
color: black;
}
a.tvoje_trida:hover{ /*toto je pro hover efekt */
color: red;
}
atd.

BTW. Pokud vím třídy do kódu HTML by se měli psát pouze do <head> takže to co jsi napsal je fuj.. jinak tohle je naprosto základní wěc, doporučuji si přečíst např. www.jakpsatweb.cz nebo si zakoupit nějakou knížku.

BTW. to co psal lubos_z_kotelny jde samozřejmě taky a je to o něco více profi (hlavně to zmenší délku kódu).. ale to co jsem psal já je dle mého názoru pochopitelnější a jednodušší.. ale vyber si co chceš..
Axamith
Profil
To Zahon: Samozřejmě že vím, že stylování patří do <head> a uvedený příklad není zrovna košer. Chtěl jsem tím demonstrovat způsob, který funguje, ale ovlivní zbytek stránky . Takovou divočinu v kódu nepoužívám. Chtěl jsem použít podobné stylování, jako když např. zadávám pozadí celého divu :
<div id="obsah" style="height: 500px; background-image: url(images/potreby/ukazka.jpg); width: 770px; height: 299px; background-repeat: no-repeat;. . . . >

====================
Použil jsem třídy, jak jsi mi poradil a je to v pohodě. Díky
tiso
Profil
Daj si do toho css:

#paticka_2 a:link, #paticka_2 a: {color: Black;}


...a máš to...

Inline štýly pre pseudotriedy nenapíšeš, takže si ten odkaz musíš odlíšiť cez class alebo id, alebo cez štruktúru stránky
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0