Autor Zpráva
TC
Profil *
Jak nastavit pro Firefox proměnlivou výšku divu ? Jde o to, aby měl div "a" nastavenou nějakou prvotní výšku (např. vlastností min-height) , a v případě, že textový obsah divu "b" vloženého do divu "a" se do něj nevejde (je generován dynamicky), by se výška divu "a" automaticky úměrně zvětšila (byl by "elastický"). V IE 6.0 tato věc funguje bez problémů, ale předpokládám, že je to nestandardní chování...Nechci to řešit pomocí overflow, nenastavitelné vlastnosti posuvníku ve Firefoxu totálně pokazí design...
Pro lepší pochopení příklad:

<div id="a">
<div id="b">
text text text...
</div>
</div>

stylový předpis:

#a{min-height:300px;}
#b{height:100%;}

Díky moc za radu.
Zahon
Profil
Pokud použiješ vlastnost min-height měl by se blok roztáhnout automaticky. Už jak značí značka je to minimální velikost. Starší verze IE jí však neznají. a pokud vím tak jí ignorují. Na 100% ti to však nepovím.
PS: kdyby to nefungovalo napiš, nemám teď čas to otestovat, ale mělo by to prostě fungovat.
TC
Profil *
Díky za odpověď ,Zahone- funguje to, ale u obou divů "a" i "b" musi byt nastavena vazne hodnota vlastnost min-height, s tvrdou hodnotou height se neroztahne. Pak ale vznikne dalsi problem - kdyz chci vedle divu "b" dat jeste jeden div "c" tak aby se na výšku roztahoval podle divu "b", nastavim divu "c" height:100%, jenže protože jeho rodičovskej div "a" nemá výšku pevně danou (má nastavenou jen min-height), Firefox výšku divu "c" vypočte jako výšku celý obrazovky... Nutno poznamenat, že div "b" má float:left, který ale zrušim v pomocnym divu "cleaner"...Nastavení šířky ve stylovým předpisu neuvádím, není podstatný.
Upřesnění pro představu:

<div id="a">

<div id="b"> ¨
text text text...
</div>

<div id="c">
</div>

<div id="cleaner">
</div>

</div>


</div>

stylový předpis:

#a{min-height:300px;}
#b{min-height:300px;float:left}
#c{height:100%;}
#cleaner{clear:both;}

Díky moc za radu.
IKA
Profil *
Měl bych ještě jeden dotaz k tématu: vše mi funguje, ale potřebuji aby obsah stránky byl vycentrovaný na střed. Když zadám float:left, tak se to sice roztahuje jak má, ale stránka je vlevo. Dá se to nějak obejít? Centrování webu mám tak jak to popsal Yuhů jak centruje seznam a centrum pomoci dvou divu a pak mám svuj obsah webu. PRoblem je v tom, ze FF ignoruje rodičovský DIV, který se neroztahuje :-/ Mohl by mi nekdo poradit? Diky.
tiso
Profil
http://tiso.wz.cz/center.php

http://tiso.wz.cz/2-stlpcovy-layout.php
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0